• Kategorie
  • Szukaj
  • Narzędzia ręczne

 

W naszym sklepie można znaleźć narzędzia ręczne, które stanowią podstawowe wyposażenie każdego warsztatu czy magazynu. Oferujemy akcesoria dla amatorów i profesjonalistów: młotki, klucze, łomy, szczotki, nasadki, szczypce i inne narzędzia. Wiemy, jak ważne jest, aby pochodziły od zaufanych producentów, którzy oferują artykuły najwyższej jakości. W sklepie Szlog.pl znajdziesz min. narzędzia warsztatowe Yato. Są one wykonane z najwyższej jakości materiałów i służą do użytku amatorskiego oraz profesjonalnego. Warsztat nie może istnieć bez wysokiej jakości narzędzi ręcznych. Oferowane przez nas akcesoria zapewniają wygodną oraz bezpieczną pracę w każdych warunkach.

Narzędzia ręczne niezbędne w każdym domu 

W żadnym domu nie powinno zabraknąć odpowiedniego zestawu narzędzi ręcznych. Jeśli nie planujesz wzywać specjalistów do błahych napraw domowych, podstawowe narzędzia warto zawsze mieć pod ręką. Dzięki nim wiele rzeczy można zrobić samodzielnie i jednocześnie uniknąć wydatków na kosztowne naprawy. Jakie narzędzia ręczne powinny się więc znaleźć na wyposażeniu Twojego domowego warsztatu? 

Wkrętaki i śrubokręty – bez nich żadna skrzynka narzędziowa nie jest kompletna! 

Wkrętaki (zwane też śrubokrętami) to jedne z najprostszych i najczęściej spotykanych narzędzi o wielu zastosowaniach. Używamy ich do wkręcania lub wykręcania wszelkiego rodzaju śrub. W praktyce najczęściej spotykamy się z łebkami płaskimi (oznaczonymi literą S – rowki) oraz krzyżowymi. To, co potocznie nazywa się śrubokrętem krzyżakowym, tak naprawdę składa się z dwóch różnych nacięć, a mianowicie typowego krzyża (PH – Phillips) oraz krzyża z ukośnymi nacięciami (PZ – Pozidriv). Ważne jest, aby rozróżnić typy łebków, ponieważ użycie niewłaściwego bitu może spowodować gwintowanie śruby. 


Kolejnym rodzajem wkrętaków są klucze nasadowe. Centralna część łebka takiego wkrętu ma kształt sześciokąta równoramiennego. Konstrukcja pozwala na zastosowanie łba większego od samego wkrętu wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca. Jeśli sam dbasz o swój rower, to pewnie nie raz zetknąłeś się z tym kluczem, bo większość części roweru jest mocowana właśnie na takie śruby. Kolejną odmianą klucza sześciokątnego jest Torx. Są to wkręty z typowymi sześcioramiennymi nacięciami w kształcie gwiazdy. Stosuje się je w miejscach, gdzie wymagana jest duża siła mocowania. Spotykamy je głównie w telefonach, laptopach i wszelkiego rodzaju urządzeniach elektronicznych.  

Różne rodzaje młotków – wyposaż swój warsztat w najpopularniejsze narzędzia ręczne

Młotki to narzędzia warsztatowe występujące w wielu wariantach, zależnie od rodzaju prac, jakie mamy wykonywać przy ich użyciu. Do większości zastosowań domowych wystarczy zwykły młotek (tzw. młotek do kluczy) o wadze obucha wynoszącej około 200 gramów. Można nim wbijać gwoździe i wkręty, a w razie potrzeby możemy też coś nim roztrzaskać. Nieco bardziej zaawansowaną wersją, równie przydatną w domu, jest młotek stolarski, który z jednej strony obucha ma tępy koniec do wbijania, z drugiej zaś dźwignię do przecinania i wyciągania wbitych gwoździ. Dzięki nieco mniejszej wadze jest również nieco łatwiejszy w użyciu. 


Ostatnim z typów przydatnych w domu jest młotek blacharski, którego główka jest gumowana lub wykonana w całości z gumy. Przydaje się do prostowania wygiętych blach oraz przy pracach stolarskich lub montażowych, gdzie zaginane elementy są solidnie zamocowane. Ten typ młotka delikatnie przekłada siłę kinetyczną do powierzchni, nie zarysowując jej ani nie uszkadzając. 

Uchwyty młotków mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal czy włókno szklane, a mocne końcówki są dobierane pod kątem przeznaczenia urządzenia. 

Odpowiednie klucze i nasadki ułatwią Ci pracę

W zaciszu naszych czterech niemal wszędzie możemy znaleźć śruby sześciokątne – od mebli i sprzętu elektronicznego po elementy konstrukcyjne domu. Umożliwiają one bardzo bezpieczne łączenie różnych elementów, dlatego są tak często stosowane. Można je odkręcić za pomocą kluczy płaskich, nasadowych lub kluczy z grzechotką. Najpopularniejszymi narzędziami do odkręcania śrub zdecydowanie są klucze płaskie lub kombinowane. Charakteryzują się one bardzo dużą wytrzymałością oraz stosunkowo niską ceną, jednak praca z nimi w trudno dostępnych miejscach jest bardzo utrudniona lub całkowicie niemożliwa, gdyż ich sztywna konstrukcja wymaga odpowiedniej przestrzeni do manipulowania narzędziem. 


Wszędzie tam, gdzie klucze płaskie nie są w stanie skutecznie operować, należy używać kluczy nasadowych, które dzięki różnego rodzaju przedłużkom umożliwiają dostęp do wąskich miejsc oraz pozwalają na zwiększenie siły dłuższą dźwignią, co jest bardzo przydatne w przypadku szczególnie „upartych” śrub. Solidna konstrukcja pozwala nam łatwo zwiększyć siłę nacisku i wykorzystać ją do oparcia się nakrętce poprzez poluzowanie śruby. 


Najwygodniejszą opcją do odkręcania śrub sześciokątnych jest grzechotka z odpowiednim kluczem, która dzięki swojej konstrukcji pozwala na bardzo wydajną pracę. Wykorzystuje ona mechanizm zapadkowy, który pozwala na szybkie odkręcanie, gdyż eliminuje potrzebę cyklicznego zdejmowania klucza ze śruby i jego ponownego zakładania. Ułatwia to korzystanie z klucza nawet w miejscach znacznie trudniej dostępnych. Wadą tego rozwiązania jest mniejsza wytrzymałość, co nie pozwala na wykorzystanie mechanizmu zatrzaskowego z przedłużką do odkręcania zapieczonych lub mocno dokręconych nakrętek. 

Szczypce i kombinerki do różnych zastosowań

Szczypce i kombinerki przydają się wszędzie tam, gdzie niezbędna będzie siła i precyzja. Kombinerki to niezbędnik w arsenale każdego majsterkowicza. Ich zastosowanie ogranicza jedynie nasza wyobraźnia, a kiedy musimy coś trzymać w dłoniach, wyciągnąć z trudno dostępnego miejsca, wygiąć, a nawet przeciąć, zawsze możemy na nich polegać. W odróżnieniu od kombinerek szczypce są bardziej wyspecjalizowanymi narzędziami ręcznymi. Ich kształt jest dostosowany do wykonywania konkretnych czynności, takich jak cięcie materiału, gięcie blachy czy usuwanie izolacji z kabli.

 

Oto niektóre z najczęstszych narzędzi, które bezwzględnie powinny się znaleźć na wyposażeniu tak domowego, jak i profesjonalnego warsztatu. Koniecznie sprawdź szeroki wybór narzędzi warsztatowych oferowanych przez nasz sklep internetowy. Zapewniamy Cię o krótkim czasie oczekiwania na przesyłkę oraz gwarantujemy satysfakcję z zamówionych produktów. Każdy producent, którego sprzęt oferujemy, jest polecany ze względu na wysoką jakość swoich produktów.