Zima zbliża się wielkimi krokami, w tym czasie warto przygotować swoje auto do nadchodzących mrozów. Każdy kierowca powinien przygotować się na zamarznięte zamki, oblodzone szyby, czy problem z wyjechaniem z dróg szutrowych. 

Zima 2023

Prognozy pogody zapowiadają że tegoroczna zima będzie obfita w niskie temperatury oraz opady, nie tylko śniegu. Ciężkie warunki pogodowe mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie kierujących pojazdami. Oprócz zmiany opon powinniśmy również przygotować zestaw, który pomoże nam w krytycznych sytuacjach, ale też  podczas codziennych czynności.

Skrobaczka i szczotka

Absolutny must have czyli skrobak do auta oraz szczotka. Produkty niezastąpione podczas przygotowywania auta do jazdy w każdy zimowy poranek. Dzięki skrobaczce pozbędziecie się oblodzeń z szyb. Jeżeli macie większego pecha i trafiliście na intensywne opady śniegu, to niezagapiona będzie szczotka, która pomoże wam zgarnąć nadmiar puchu z samochodu. Dla osób które cenią sobie wielofunkcyjnoci polecamy połączeń tych dwóch produktów, które znajdzie tutaj

Odmrażacz do szyb

Odmrażacz do szyb to niezbędny produkt dla kierowców w zimowych miesiącach. Pozwala szybko i skutecznie odmrażać szyby oraz lusterka, chroniąc je jednocześnie przed powstawaniem rys. Formuła odmrażacza do szyb jest bezpieczna dla elementów szklanych, lakieru, wycieraczek i uszczelek. Jednocześnie zapobiega uszkodzeniom powstałym przez niskie temperatury, jednocześnie konserwując powierzchnię. Przyjemny zapach produktu dodaje komfortu podczas jego użycia.

Odmrażacz do zamków

Zamarznięty zamek? Nie ma problemu. Uzbrajamy się w odpowiedni preparat, a niskie temperatury nam niestraszne. Wystarczy popsikać wybrany zamek, środek działa błyskawicznie. Ma właściwości nie tylko odmrażające, ale również działa zapobiegawczo. Posiada właściwości antykorozyjne.

Przewody rozruchowe

Niskie temperatury mogą znacząco obniżyć wydajność akumulatora samochodowego. Zimno powoduje zwolnienie reakcji chemicznych wewnątrz akumulatora, co może prowadzić do zmniejszenia jego zdolności do przechowywania i dostarczania energii. W rezultacie, samochody często mają problemy z rozruchem, gdy temperatura spada.

Przewody rozruchowe pozwalają na podłączenie akumulatora rozładowanego pojazdu do akumulatora w innym, sprawny samochodzie. Dzięki temu energia z akumulatora sprawnej maszyny może być wykorzystana do uruchomienia silnika w pojeździe z problemami z akumulatorem.

Saperka

Jeśli samochód utknie w śniegu, mała saperka może być użyta do wykopania śniegu spod kół lub wokół pojazdu, umożliwiając bezpieczne i łatwe wydostanie się. Saperka może być również używana do łamania lodu lub twardszego, zamarzniętego śniegu, który może się przykleić do podwozia samochodu lub zablokować jego części.

Zapraszamy również do polubienia naszego Facebook'a, znajdziecie tam wszelkie promocje, nowości i zniżki!