• Kategorie
  • Szukaj
  • Rozgałęźniki

Adaptery do gniazdek i rozgałęźniki to niezbędne wyposażenie w wielu pomieszczeniach. Z użyciem tego typu produktów można bez problemu zasilić różne urządzenia nawet wtedy, gdy mamy dostęp tylko do jednego gniazdka elektrycznego. W zależności od potrzeb można wybrać rozwiązania obsługujące dwie, trzy lub więcej wtyczek. Poszczególne modele mogą mieć uziemienie, które zwiększy bezpieczeństwo podczas użytkowania wielu sprzętów jednocześnie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rozgałęźników i adapterów – to sprawdzony, wygodny sposób na efektywne wykorzystanie kontaktów elektrycznych.

Wybierz odpowiedni rozgałęźnik – liczba gniazd jest bardzo ważna

Jaki rozgałęźnik będzie najlepszy do danego zastosowania? Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od liczby wtyczek, które chcemy podłączyć do jednego gniazdka. W sklepie Szlog można znaleźć rozwiązania dostosowane do różnorodnych potrzeb:

  • pojedyncze adaptery do gniazdka, które umożliwiają np. wygodne dodanie wyłącznika do kontaktu;
  • rozgałęźniki na 2 gniazda;
  • rozgałęźniki na 3 gniazda;
  • rozgałęźniki na 4 gniazda;
  • rozgałęźnik na 5 gniazd.

Tak rozbudowana oferta sprawia, że każdy klient będzie w stanie zakupić produkt dopasowany do jego indywidualnych wymagań. Warto zaznaczyć, że liczba gniazd bezpośrednio łączy się z maksymalnym obciążeniem – przy podłączeniu urządzeń należy zwrócić uwagę, by nie przekroczyć wartości podanej przez producenta.

Adaptery do gniazdka z oferty sklepu Szlog

Nasz asortyment to nie tylko rozgałęźniki umożliwiające podłączenie wielu urządzeń jednocześnie, lecz także funkcjonalne adaptery do gniazdka. Jedną z propozycji tego typu jest gniazdo pojedyncze z wyłącznikiem EMOS. To przydatne rozwiązanie, które umożliwia łatwe odcięcie dopływu prądu do wybranego kontaktu. Dzięki temu można zapewnić sobie dodatkowe zabezpieczenie przed przepięciami i innymi niekorzystnymi sytuacjami. Produkt ten umożliwia również łatwe wyłączenie podłączonego urządzenia bez wyciągania wtyczki z kontaktu. Gniazdo jest uziemione, co pozwala wyeliminować ryzyko porażenia prądem.

Rozgałęźniki z uziemieniem i bez

Jedną z najistotniejszych kwestii przy wyborze rozgałęźników, jak również innych gniazd elektrycznych, jest uziemienie. Większość produktów z tej kategorii jest wyposażona w bolec uziemiający zgodny ze standardami obowiązującymi w Polsce, dzięki czemu zapewniają one zabezpieczenie przed przepięciami, awariami i różnymi problemami związanymi z prądem. Nie brakuje jednak także rozgałęźników i adapterów bez uziemienia. Są one przeznaczone przede wszystkim do obsługi urządzeń o mniejszej mocy, a ich kluczową zaletą jest oszczędność miejsca.

Adaptery do gniazdka i rozgałęźniki z dodatkowymi zabezpieczeniami

Jakie rozgałęźniki i adaptery do gniazdka sprawdzą się w bardziej wymagających miejscach, np. w środowisku przemysłowym? Warto przede wszystkim wybierać modele o konstrukcji odpornej na negatywne czynniki zewnętrzne, takie jak woda i kurz. W ramach naszej oferty można zakupić specjalistyczne rozgałęźniki o oznaczeniu IP44 lub IP54, które potwierdzają odporność na kontakt z cieczą lub pyłem w określonych zakresach. Ponadto niektóre modele są wyposażone w gumowe zamknięcie, które umożliwia jeszcze skuteczniejszą ochronę. Z wykorzystaniem tego typu produktów można efektywnie zadbać o bezpieczeństwo w miejscach, gdzie tego typu kwestie odgrywają kluczową rolę.

Postaw na jakość ze sklepem Szlog – najwyższej klasy rozgałęźniki w naszej ofercie

 

Przygotowując naszą ofertę, stawiamy przede wszystkim na zadowolenie klientów. Z tego względu udostępniamy jedynie sprawdzone, solidne produkty, które sprawdzają się nawet w trudnych warunkach. Szeroki asortyment rozgałęźników pozwala na bezproblemowy dobór właściwego rozwiązania do konkretnego miejsca. Wszystkie modele odznaczają się mocną, wytrzymałą konstrukcją, pozwalającą na długotrwałe korzystanie z niej – bez usterek i awarii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, jak również do sprawdzenia pozostałych kategorii, które pozwolą skompletować zestaw niezbędnych produktów z zakresu elektryki.