• Kategorie
  • Szukaj
  • Wpuszczane

Zamki wpuszczane to najczęściej wybierane zabezpieczenia drzwi. Mechanizmy tego typu są dostępne w wielu wariantach, które różnią się m.in. materiałem wykonania, wymiarami czy typem zastosowanej wkładki. W sklepie Szlog można kupić zamki wpuszczane do drzwi typu Jania, czyli modele wyposażone we wkładkę bębenkową. Zamki z taką specyfikacją pozwalają efektywnie chronić dom, biuro, mieszkanie czy pojedyncze pomieszczenia przed dostępem osób z zewnątrz. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz z najważniejszymi informacjami o działaniu i zastosowaniach zamków wpuszczanych.

Jak działają zamki wpuszczane do drzwi?

Zamki wpuszczane do drzwi są zazwyczaj uznawane za skuteczniejsze zabezpieczenie niż zamki nawierzchniowe, które są przeznaczone do montażu na powierzchni drzwi. Wynika to z faktu, że ich mechanizm bazuje na umieszczeniu rygla wewnątrz framugi. W efekcie całość jest wytrzymalsza i zapewnia większą odporność na potencjalne działania włamywaczy. Zależnie od wybranego modelu blokada może działać w różny sposób – jedną z najpopularniejszych jest wykorzystanie wkładki bębenkowej. Co ważne, w przeciwieństwie do zamków wierzchnich zamki wpuszczane do drzwi mogą być zamknięte i otwarte kluczem z obu stron.

Zamki wpuszczane do drzwi – montaż

Warto również zwrócić uwagę na sposób montażu tego typu zabezpieczeń. Wymagają przede wszystkim wywiercenia odpowiednich otworów – zarówno w drzwiach, jak i we framudze. Dlatego przygotowanie drzwi do montażu zamków wpuszczanych powinno odbyć się jeszcze przed ich założeniem. O ile zamki nawierzchniowe mogą być bez większych problemów mocowane do już gotowych drzwi, o tyle montaż zamków wpuszczanych w takiej sytuacji wymagałaby zazwyczaj ich całkowitego demontażu. Należy także pamiętać o właściwych wymiarach otworu na mechanizm zamka.

Jak wybrać odpowiedni zamek wpuszczany do drzwi?

Przy zakupie zamków wpuszczanych najważniejsze są ich wymiary. Muszą być idealnie dopasowane do drzwi i framugi – tylko wtedy będzie można zapewnić skuteczne zamykanie i odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Należy także podkreślić, że z uwagi na sposób montażu są to zamki zakładane przeważnie na bardzo długi czas, a niewłaściwe wymiary znacznie utrudniają ich użytkowanie. Rozmiar jest podawany jako połączenie dwóch liczb, np. 72/55, gdzie pierwsza oznacza rozstaw, a druga – głębokość. W tym przypadku gabaryty wyglądają następująco:

  • 72 mm pomiędzy środkiem otworu na klucz a środkiem trzpienia klamki;
  • 55 mm głębokości, czyli odległości od zamka do osi obrotu klamki.

Zamek wpuszczany do drzwi a typ drzwi

W kwestii rozmiarów warto zwrócić uwagę również na materiał wykonania samych drzwi. Poszczególne wartości głębokości rozkładają się zazwyczaj co 5 mm i są dopasowane do konkretnych typów drzwi. Najczęściej pojawiają się następujące wymiary:

  • od 50 do 65 mm – do drzwi drewnianych;
  • 30, 35 lub 45 mm – do drzwi z tworzyw sztucznych, np. PVC lub aluminium, które charakteryzują się cieńszą konstrukcją.

Oprócz tego niektórzy producenci określają osobno trzpień klamki i trzpień blokady WC, który pojawia się w przypadku zamków do drzwi łazienkowych. Odpowiednie dostosowanie każdego z tych parametrów pozwoli używać zamka bezpiecznie i wygodnie.

Zadbaj o bezpieczeństwo z zamkami wpuszczanymi do drzwi z oferty sklepu Szlog

Zadowolenie i bezpieczeństwo naszych klientów to dla nas priorytet. Dlatego oferta sklepu Szlog składa się wyłącznie ze sprawdzonych zamków od zaufanych producentów, którzy są doceniani na rynku dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów. Kupując w sklepie Szlog, zyskujesz pewność, że stopień ochrony mienia będzie zawsze na najwyższym poziomie. Dołącz do grona zadowolonych klientów już teraz – wybierz nasz asortyment i ciesz się bezpieczeństwem w domu, biurze i nie tylko. Znajdziesz u nas także wiele innych przydatnych produktów, takich jak kłódki czy wkładki.