• Kategorie
  • Szukaj
  • Aparatura zabezpieczająca do elektryki

Bezpieczna instalacja elektryczna to podstawa w każdym domu. Korzystanie z kilku urządzeń może spowodować przeciążenie systemu, dlatego należy zastosować odpowiednią aparaturę zabezpieczającą, aby zapobiec pożarom w mieszkaniu. W tej kategorii zebraliśmy kilka produktów, które pomogą Ci stworzyć bezpieczną instalację. Bezpieczniki przydają się przy tworzeniu nowej instalacji elektrycznej podczas budowania domu. Można je również wykorzystać przy rozbudowie sieci lub podłączeniu prądu do nowego odbiornika. Zgromadzony tu sprzęt znajdzie zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w magazynach czy piwnicach. Bezpieczniki są niezbędne w drewnianych budynkach, które mogłyby się całkowicie spalić z powodu nieregularności prądu elektrycznego.

Bezpieczniki są stosowane w domowych instalacjach elektrycznych do ochrony przed pożarem, który może powstać w wyniku zwarcia (tj. zetknięcia się przewodu fazowego z przewodem neutralnym instalacji elektrycznej). Zapobiegają również przegrzaniu się instalacji spowodowanemu zbyt wysokim napięciem. Jeśli zastosujesz ochronę przeciwprzepięciową w instalacji, możesz być pewien, że nie uszkodzi ona instalacji.

Wyposażenie znajdujące się w tej kategorii jest wielokrotnego użytku. Za pomocą przełącznika ręcznego można przywrócić prąd elektryczny, gdy tylko usterka zostanie usunięta. Unikniesz problemów związanych z wymianą urządzeń, takich jak zużyte wcześniej bezpieczniki czy szkła ochronne.

Bezpieczniki – różne rodzaje

Zadaniem bezpieczników jest przerwanie przepływu prądu, aby nie uszkodzić instalacji elektrycznej. Dlatego w tej ofercie przygotowaliśmy akcesoria niezbędne do ich prawidłowego działania. Znajdziesz tu zarówno bezpieczniki i wyłączniki nadprądowe, jak i złącza bezpiecznikowe, bezpieczniki topikowe oraz wkładki kalibrowane. Warto mieć zapasowe bezpieczniki w mieszkaniu, aby w razie awarii można było je wymienić na nowe i szybko przywrócić sprawność systemu – dotyczy to jednak tylko niektórych typów. W przypadku wyłączników nadmiarowo-prądowych można ich używać nawet po usunięciu usterki. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich budując instalację elektryczną odporną na zwarcia – skorzystaj z elementów instalacji dostępnych w naszym sklepie.

Rozdzielnice elektryczne – ważny element instalacji elektrycznej

Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez urządzeń elektrycznych i oświetlenia. Do ich prawidłowego działania niezbędna jest sprawna instalacja elektryczna. Jednym z jej ważniejszych elementów jest rozdzielnica natynkowa. W naszej ofercie znajdziesz różne modele tego urządzenia. Rozdzielnica natynkowa pozwala na montaż urządzeń i elementów umożliwiających łączenie i rozłączanie obwodów elektrycznych, a także podłączanie m.in. przyrządów pomiarowych, styczników, przekaźników czy bezpieczników.

Rozdzielnice budowlane – zastosowanie

Rozdzielnice budowlane, zwane też przemysłowymi to urządzenia służące do dystrybucji energii elektrycznej na placach budowy, halach produkcyjnych czy imprezach masowych. Mają szafy sterownicze, które dzięki swojej trwałej konstrukcji zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom oraz chronią zainstalowany sprzęt. Dostępne są zarówno modele natynkowe, wpuszczane, jak i przenośne do rozdzielnic przemysłowych. Urządzenia rozdzielcze można zastosować w wielu zakładach przemysłowych, gdzie sterowane są linie produkcyjne lub różne procesy technologiczne. Produkt jest przystosowany do montażu osprzętu elektrycznego zainstalowanego w jednym wyłączniku lub w kilku sąsiadujących ze sobą szafach z pomocą szyny łączeniowej.

Wstawki kalibrowe – do czego służą?

Wstawki kalibrowe są produktami przeznaczonymi do montażu w oprawach bezpiecznikowych. Ich zastosowanie powoduje, że zabezpieczenie odłączy przeciążony kabel w przypadku nagłej zmiany napięcia.Dzięki temu rozwiązaniu unikniesz problematycznej awarii samej instalacji oraz zasilanych przez nią odbiorników (np. komputera czy telewizora).

Stosując tego typu zabezpieczenia, zyskujesz poprawną pracę instalacji elektrycznej. Elementy są wykonane z porcelany elektrotechnicznej, co zapewnia ich trwałość i odporność na wilgoć. Modele typu VD są przeznaczone do montażu w bezpieczniku DII. W oferowanych przez nas produktach można znaleźć części wewnętrzne do stosowania z bezpiecznikami, a także części kalibrowane o innych parametrach. Dzięki temu w naszym sklepie internetowym z pewnością znajdziesz akcesoria pasujące do parametrów Twojej domowej instalacji.