• Kategorie
  • Szukaj
  • Kształtki i rury do wody HDPE

 

Kształtki i rury HDPEto komponenty, które są wykorzystywane do budowy instalacji wodociągowych oraz sieci kanalizacyjnych. Materiałem stosowanym do ich produkcji jest polietylen wysokiej gęstości (HDPE), który jest tworzywem termoplastycznym i może być poddawany recyklingowi. Odpowiednie właściwości i parametry tego tworzywa sprawiły, że zyskał on ogromną popularność wśród firm zajmujących się budową infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Asortyment produktów wykonanych z HDPE obejmuje przede wszystkim kolana, trójniki, korki, złączki i rury wodociągowe PE.

Właściwości HDPE w instalacjach wodno-kanalizacyjnych

Doskonałe właściwości fizyczne i mechaniczne polietylenu wysokiej gęstości sprawiają, że jest on chętnie wykorzystywany do produkcji elementów armatury instalacyjnej i przemysłowej. Kształtki i rurywykonane z materiału HDPE charakteryzują się przede wszystkim właściwościami wytrzymałościowymi, które przejawiają się wysoką elastycznością i wytrzymałością na rozciąganie. Komponenty instalacji wodno-kanalizacyjnych są dzięki temu trwałe, odporne na uszkodzenia i nie ulegają pęknięciom w wyniku działających na nie obciążeń.


Z uwagi na fakt, iż HDPE to rodzaj tworzywa sztucznego, elementy armatury wykonane z tego materiału nie ulegają utlenianiu i są odporne na korozje. Właściwość ta jest niezwykle istotna w przypadku instalacji znajdujących się pod ziemią, których ewentualne uszkodzenia wymagają kosztownych napraw, związanych najczęściej z remontem infrastruktury drogowej. Dodatkowo HDPE jest odporny na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych znajdujących się w ściekach komunalnych, co również zmniejsza ryzyko ewentualnych uszkodzeń komponentów armatury.


Ostatnią istotną właściwością tego materiału jest niska masa objętościowa, co oznacza, że kształtki i rurywykonane z HDPE są stosunkowo lekkie. Cecha ta ma kluczowe znaczenie dla transportu elementów instalacji wodociągowych i ich ewentualnego montażu na wysokościach. Konstrukcje tego typu są wówczas mniej obciążone i bardziej wytrzymałe.

Kształtki HDPE

Kształtki HDPEto komponenty armatury instalacyjnej i przemysłowej, które są wykorzystywane m.in. do budowy instalacji o skomplikowanych kształtach, tworzenia rozgałęzień rurowych, a także łączenia pojedynczych rur wodociągowych PE. Asortyment produktów stanowią przede wszystkim różnego rodzaju kolana i trójniki, które występują w formie tradycyjnych złączek lub z naciętym gwintem. Rozmiary gwintów calowych zależą od rozmiaru kształtki instalacyjnej i mogą występować w formie gwintów wewnętrznych lub zewnętrznych.

Rury wodociągowe PE

 

Rury wodociągowe PEto komponenty armatury instalacyjnej i przemysłowej, które są wykorzystywane do budowania ciągów rurowych o różnych średnicach. Asortyment produktów obejmuje rury o różnej długości, które są najczęściej dostarczane w formie długich zwiniętych kręgów. Oferowane produkty są przystosowane do pracy w instalacjach o ciśnieniu PN10 oraz PN12,5.