• Kategorie
  • Szukaj
  • Rozdzielnice

Rozdzielnice elektryczne to niezwykle istotny element instalacji elektrycznej, zapewniający możliwość optymalnego zarządzania infrastrukturą prądową w domach, mieszkaniach oraz przestrzeniach komercyjnych i przemysłowych. Rozdzielnice elektryczne służą do łączenia i przerywania obwodów elektrycznych, a także do przechowywania urządzeń sterowniczych, pomiarowych, regulacyjnych czy ochronnych. Pełnią funkcję centralnego punktu, w którym rozdzielany jest przepływ energii elektrycznej do różnych obwodów, a także zapewniają ochronę przed przeciążeniami i zwarciem. Właściwy wybór i konfiguracja rozdzielnic są niezbędne dla bezpieczeństwa i efektywności systemu elektrycznego.

Do czego służą rozdzielnice?

Podstawowe zastosowanie rozdzielnic elektrycznych skupia się na dystrybuowaniu energii elektrycznej do poszczególnych obwodów. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego rozdziału prądu elektrycznego poprzez kontrolę nad jego natężeniem, przeciążeniami czy zwarciem. W rozdzielnicy elektrycznej mogą znaleźć się takie elementy, jak:

W obiektach wykorzystujących zaawansowane systemy, takich jak przestrzenie komercyjne i przemysłowe, rozdzielnice elektryczne mogą łączyć się z programowalnymi sterownikami logicznymi (PLC) lub komputerami przemysłowymi.

Rodzaje rozdzielnic elektrycznych w sklepie Szlog

Wybór odpowiedniego rodzaju rozdzielnicy elektrycznej jest niezwykle ważny podczas opracowywania instalacji elektrycznej w domu, mieszkaniu czy innej przestrzeni. Na rynku znajdziemy wiele wariantów, cechujących się różną konstrukcją oraz zastosowaniem. W sklepie Szlog są dostępne produkty, które nie tylko odpowiednio zabezpieczą instalację przed przeciążeniami, lecz także doskonale wkomponują się w przestrzeń.

Rozdzielnice natynkowe

Rozdzielnice natynkowe są montowane bezpośrednio na ścianie wewnątrz nieruchomości. Ich konstrukcja została zaprojektowana tak, by zapewnić odpowiednią ochronę najważniejszych komponentów elektrycznych, jednocześnie zachowując spójność i estetykę we wnętrzu.

Rozdzielnice podtynkowe

Rozdzielnice podtynkowe to najchętniej wybierany rodzaj rozdzielnic elektrycznych. Pozwalają na estetyczne zamknięcie wszystkich elementów pomiarowych, sterowniczych, regulacyjnych i ochronnych. Rozwiązania podtynkowe są wybierane wszędzie tam, gdzie liczy się estetyczny wygląd i oszczędność miejsca.

Rozdzielnice budowlane

Rozdzielnice budowlane znajdziemy wszędzie tam, gdzie potrzebne jest tymczasowe zastosowanie rozdzielnicy. Tego rodzaju produkty są dostosowane do pracy w ciężkich warunkach, np. przy bezpośredniej ekspozycji na promienie UV czy deszcz. Tego rodzaju rozdzielnice elektryczne są zaopatrzone w dodatkowe elementy, takie jak gniazda fazowe czy aparatura zabezpieczeniowa (wyłączniki nadprądowe i różnicowoprądowe).