• Kategorie
  • Szukaj
  • Fibry

Fibra to znany wszystkim majsterkowiczom, charakterystyczny materiał o włóknistej strukturze, wykorzystywany w wielu dziedzinach przemysłu, a także w naszych domach. Jej najważniejszą cechą, która sprawia, że fibra jest tak wartościowa, jest zaskakująco duża wytrzymałość. Takie włókno niełatwo zniszczyć. Dodatkowo jest też ono elastyczne, co samo w sobie podnosi jego poziom trwałości. Produkt ten pozyskuje się z wielu rodzajów roślin i materiałów naturalnych – z lnu, bawełny czy wełny. Obecnie popularna jest również fibra wytworzona z materiałów syntetycznych, co idealnie współgra z ideą ekologicznego i ekonomicznego myślenia.

Do czego przydaje się fibra?

Z włókna wytwarza się aktualnie różnego rodzaju produkty do użytku domowego i przemysłowego. W naszym sklepie oferujemy przede wszystkim krążki fibrowe. Są to narzędzia ścierne wykonane z warstwy fibry, na którą nałożona jest żywica syntetyczna i ziarno ścierne o różnej grubości – dlatego też krążki występują w wielu średnicach oraz różnych gradacjach (od P16 do P120). Mają też otwory o różnej średnicy, co pozwala na zamontowanie ich w wielu posiadanych przez nas elektronarzędziach.

Krążki do fibry wykorzystuje się w wielu dziedzinach przemysłu. Najlepiej sprawdzają się jako akcesoria do szlifierek kątowych – stosuje się je wtedy do obróbki metalu czy drewna. Przydadzą się też do usuwania niepożądanych warstw i fragmentów materiału pospawaniu. Bardzo często wykorzystywane są również doszlifowania wstępnego, a więc na przykład do zdzierania warstwy farby czy lakieru z obrabianej powierzchni, a także do wygładzania wcześniej już obrabianych materiałów.

Krążki do fibry – różne rodzaje na różne potrzeby

Fibra to tworzywo doceniane przez wszystkich profesjonalistów, którzy w swoim zakresie prac mają posługiwanie się szlifierką kątową. Dzięki temu, że krążki do fibry dostępne są w różnych rodzajach, każdy może dopasować je do własnych potrzeb, a przede wszystkim do materiału, na którym pracuje. Wybierając fibrę, należy zwrócić uwagę na poziom ziarnistości. Chociaż zastosowana w krążkach gradacja sprawia, że materiał ścierny jest o wiele bardziej wytrzymały, zawsze należy rozsądnie dopasować wielkość i ziarnistość krążka do produktu, który mamy zamiar wyszlifować.

Na przestrzeni lat firmy produkujące krążki do fibry prześcigały się w ulepszaniu receptury tworzenia. Dzięki temu obecnie dostępne na rynku fibry są niezwykle wytrzymałe, a zrobione z nich krążki ścierne cechują się ogromną trwałością. Nowym rozwiązaniem są fibry wykonane z materiałów recyklingowych – to z pewnością będzie gratka dla amatorów ekologii i fanów rozwiązań przyjaznych środowisku. Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska to sprawy związane z ekonomicznym podejściem do sprzedaży takich materiałów. Dlatego też w naszym sklepie kupisz różne rodzaje krążków nie tylko pojedynczo, ale także w zestawach, pakowane po 25, 50 czy 100 sztuk. Łatwość posługiwania się ściernicami fibrowymi sprawia, że są one jednym z najczęściej wybieranych materiałów ściernych.