• Kategorie
  • Szukaj
  • Czujniki ruchu, czadu i programatory elektryczne

Sklep internetowy Szlog.pl oferuje szeroki wybór elektronicznych czujników oraz programatorów. Oferujemy czujniki ruchu, gniazdo żarówki z czujnikiem, czujniki gazu i czadu, a także programatory elektryczne na potrzeby każdego domu.

Czujnik ruchu – przydatny na Twojej posesji

Znudziła Ci się zabawa przełącznikami? A może chcesz zabezpieczyć swoją posesję przed intruzami? Sprawdź, co ma Ci do zaoferowania mikrofalowy czujnik ruchu. Jest to urządzenie, które automatyzuje działanie Twojego źródła światła. Jest aktywowany przez ruch obiektu wytwarzającego ciepło, takiego jak człowiek lub zwierzę. W naszym asortymencie znajdują się modele, które bez problemu zamontujesz na zewnątrz budynku, instalując urządzenie na posesji lub w ogrodzie. Możesz wybierać spośród modeli wykorzystujących podczerwień (PIR), mikrofale i ultradźwięki.

Czujniki ruchu światła LED – działanie i bezpieczeństwo

Instalacja oświetlenia na terenie swojej posiadłości gwarantuje nie tylko efektywną pracę w ciemności, ale również niezawodność. Ważne jest również, aby nie wiązało się to ze zbędnymi wydatkami, których suma może nas niemiło zaskoczyć. Czujniki ruchu światła LED mogą pomóc spełnić wszystkie te potrzeby. Diody LED to energooszczędny sposób na oświetlenie posesji. Wyposażając je również w czujnik ruchu i zmierzchu, masz pewność, że lampa nigdy nie zaświeci się niepotrzebnie.Czujnik zmierzchu w sposób ciągły mierzy natężenie światła słonecznego w swoim otoczeniu. Kiedy jego poziom spadnie poniżej ustawionego progu, wysyła impuls do lampy, aby ją włączyć.

Do urządzeń automatyzujących pracę lampy należą również czujniki ruchu – zewnętrzne i wewnętrzne. Za ich pomocą możesz odpowiednio zabezpieczyć swój dom przed niepowołanymi gośćmi. Czujniki automatycznie włączają światło po wykryciu zmiany promieniowania podczerwonego emitowanego przez osobę, zwierzę lub przedmiot.Gdy w polu pojawi się żywa istota, urządzenie wykrywa wzrost promieniowania cieplnego i automatycznie włącza światło, które nie wyłącza się, dopóki obiekt nie zniknie z pola widzenia.

Czujnik czadu – żebyś mógł spać spokojnie!

Czad jest bardzo niebezpiecznym gazem, ponieważ nie ma zapachu ani koloru, które mogłyby ostrzec o jego obecności. Czy wiesz, że tlenek węgla zabija rocznie do 100 osób? Przyczyną zatrucia tlenkiem węgla nie musi być pożar – często powodem jest niesprawny sprzęt grzewczy, a czasem też słaba wentylacja. Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla wzrasta w okresie grzewczym, szczególnie w domach, w których stosuje się grzejniki gazowe.

W naszym asortymencie znajdują się również akcesoria z czujnikiem dymu. Takie urządzenie, jak np. czujnik tlenku węgla, emituje sygnał dźwiękowy i świetlny. Dzięki czujnikowi dymu możesz szybko zareagować, jeśli w Twoim domu wybuchnie nawet niewielki pożar.Czujniki to bardzo wszechstronne urządzenia. Wykorzystasz je nie tylko w domu, ale również w biurze czy firmie. Mogą działać na baterie lub podłączone do sieci. Dostępne są również modele wykorzystujące oba rozwiązania. Alarm świetlny i dźwiękowy uruchamia się automatycznie w sytuacji awaryjnej.

Programatory – idealne uzupełnienie domowej instalacji

Dużo osób zastanawia się, w jaki sposób można jeszcze bardziej obniżyć koszty energii elektrycznej w swoim domu. Odpowiedź jest prosta: wystarczy wyposażyć gniazda elektryczne w timery. Wyłącznik czasowy to małe urządzenie, które podłącza się do gniazdka, aby obniżyć rachunki za prąd. Na czym dokładnie polega jego działanie? Programator czasowy gniazdka wyłącza podłączony do niego odbiornik elektryczny o określonej godzinie – dzięki temu nie zużywa energii, gdy nie jest używany.Możesz na przykład zsynchronizować oświetlenie w domu lub zaprogramować duże urządzenia i elektronikę, aby nie zużywały prądu, gdy jesteś poza domem. Dzięki temu, że podłącza się go bezpośrednio do gniazdka, programator elektroniczny lub mechaniczny może współpracować z praktycznie każdym urządzeniem elektrycznym w domu.