• Kategorie
  • Szukaj
  • Akcesoria na rower - lampki i zapięcia do roweru

 Akcesoria rowerowe to bardzo szerokie pojęcie. Jeśli spróbujesz dowiedzieć się, co oznacza ten termin, prawdopodobnie dojdziesz do wniosku, że ta kategoria zasadniczo obejmuje wszystkie dodatki do roweru, ekwipunek rowerzysty lub właściwie każde urządzenie, które poprawia jakość i komfort jazdy na rowerze. Szukasz akcesoriów do roweru, dzięki którym jazda będzie jeszcze przyjemniejsza? U nas na pewno znajdziesz niezbędne akcesoria na rower. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z jednośladem, czy jesteś zapalonym rowerzystą, zawsze warto zainwestować w sprzęt, który zwiększa komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Sprawdź całą naszą ofertę!

Światła rowerowe – bezpieczna jazda w ciemności

Aby móc bezpiecznie jeździć na rowerze nawet w ciemności, potrzebujesz odpowiedniego światła. Być może spotkałeś się już z kampaniami w mediach społecznościowych, które uświadamiają, jak niewidoczny może być rowerzysta nocą. Brak popularnych odblasków czy lampki rowerowej może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Nie dopuść do tego – kup i zamontuj światła na rowerze przed rozpoczęciem jazdy, nawet jeśli nie planujesz jeździć po ciemku. To równie ważne, jak solidne opony, kask rowerowy czy ochraniacze. Jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o bezpieczną jazdę na rowerze, a światła rowerowe są jedną z nich. Kupiłeś model bez świateł? To nie znaczy, że możesz jeździć bez nich.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie lampek rowerowych?

Światła rowerowe są mocowane z przodu i z tyłu roweru, z wyłączeniem świateł dodatkowych. Przyglądając się obecnemu wyposażeniu oświetlenia rowerowego, warto pamiętać o kilku istotnych czynnikach, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na jakość pracy lampki. Pierwsza to moc światła – teoretycznie im wyższa, tym lepiej sprawdza się podczas jazdy. Moc lampy zwykle wyrażana jest w lumenach, a średnie wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset lumenów. Jeśli jeździsz po dobrze oświetlonych ścieżkach rowerowych, wystarczy ściemniacz, ale jeśli jeździsz po mieście lub po ścieżkach rowerowych, powinieneś zainwestować w wydajniejsze oświetlenie rowerowe.

Kolejnym parametrem jest kolor światła – przednie jest żółte lub białe, a tylne – czerwone. Ważny jest również odpowiedni kąt świecenia – im szersze będzie pole widzenia, a co za tym idzie widoczność, tym bezpieczniej będziemy czuć się na drodze. Zdecydowanie należy zwrócić uwagę na sposób montażu – lampy mogą być montowane na stałe lub nie. Z czołówką można jeździć nawet po zmroku, ale i tak konieczne jest zamocowanie lampki na rowerze. Nie bez znaczenia jest również sposób zasilania – najczęściej są to baterie lub akumulatory, coraz rzadziej spotykane jest dynamo – stosowane niemal wyłącznie w rowerach miejskich. Zwracamy również uwagę na dostępne tryby świecenia – wiele lamp ma kilka trybów, np. monotonny o mniejszej lub większej mocy czy pulsujący – oraz oczywiście jakość wykonania lampy. Należy również zwrócić uwagę na obudowę, ponieważ zapewnia ona trwałość i odporność lampy na uszkodzenia.

Oświetlenie rowerowe i nie tylko – bezpieczeństwo na dwóch kołach

Jazda na rowerze to nie tylko zabawa – posiadanie tego jednośladu wiąże się również z obowiązkami. Oświetlenie rowerowe to nie wszystko, o co musisz się zatroszczyć. Przede wszystkim przed rozpoczęciem sezonu sprawdź, czy wszystkie elementy działają bez zarzutu – może trzeba zmienić dętkę lub tarczę hamulcową roweru? Hamulce to jeden z najważniejszych układów każdego pojazdu. Powinny być sprawne i często sprawdzane, aby w razie potrzeby można było bezpiecznie hamować. Sprawdź stan łańcucha, osłony i szprych, a także przeniesienia napędu – może do wymiany jest też suport roweru? Przeprowadzenie takiego przeglądu jednośladu przed rozpoczęciem jazdy może uchronić Cię przed nieoczekiwanymi sytuacjami na drodze. Nie zapomnij również sprawdzić, jaki jest stan techniczny roweru Twojego dziecka.

Zapięcie do roweru – zabezpiecz swój jednoślad

Rower kosztuje zwykle kilka tysięcy złotych, ale nawet jeśli Twój model był tańszy, nie oznacza to, że nie powinieneś martwić się o jego bezpieczeństwo. Jednoślady często stanowią cel dla złodziei – Twój rower może szybko zniknąć z parkingu sklepu, jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczony. Warto wziąć pod uwagę taki scenariusz i wybrać odpowiednie zabezpieczenie do roweru. Jednoślad można ubezpieczyć od kradzieży, ale przede wszystkim najlepiej zainwestować w zabezpieczenia rowerowe, które skutecznie odstraszą złodziei. Najpopularniejszym rodzajem blokady rowerowej jest linka zabezpieczająca, która pozwala na przytwierdzenie naszego roweru do otoczenia. Jej konstrukcja wytrzyma każdą próbę przerwania blokady bez użycia specjalistycznych narzędzi. Sprawdź ofertę akcesoriów rowerowych w naszym sklepie!