• Kategorie
  • Szukaj
  • Latarki LED, akumulatorowe i czołowe

Latarka jest tym, bez czego trudno wyobrazić sobie funkcjonalny dom, miejsce pracy czy ekwipunek podróżnika – zapewnia światło w każdej sytuacji. Można jej używać na wiele różnych sposobów: z bateriami, dynamem lub bateriami ładowalnymi ładowarkami typu plug-in. Poszczególne modele różnią się zastosowaniem, wielkością i mocą. Możesz wybrać latarkę czołową, latarkę brelok lub tradycyjną ręczną. 

Dostęp do źródła światła w każdej sytuacji - latarki akumulatorowe

W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie duży wybór latarek odpowiednich do różnych zastosowań. Oferujemy m.in. wydajne latarki LED, które oszczędzają energię i działają dłużej niż zwykłe żarówki. Dzięki temu można mieć dostęp do światła tam, gdzie nie ma lamp podłączonych bezpośrednio do instalacji elektrycznej. 

Wśród dostępnych modeli znajdziesz tradycyjne duże latarki z gumowymi uchwytami, które idealnie leżą w dłoni i nie wypadają. Niektóre modele są wodoodporne, dzięki czemu nadają się do stosowania w niekorzystnych warunkach atmosferycznych lub w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności. To sprzęt idealny dla dla każdego zapalonego turysty, który nie chce nagle zostać bez źródła światła. 

W naszym sklepie kupisz także małą latarkę brelok, którą możesz przyczepić do kluczy i mieć zawsze pod ręką. W ten sposób możesz oświetlić sobie drogę w piwnicy lub po zmroku, gdy jesteś z dala od ulicznych świateł miasta. Taka mała lampka LED przyda się również podczas wykonywania niespodziewanych napraw samochodu podczas długiej podróży. Atutami oferowanych przez nas latarek są także ich lekkość i bardzo jasne światło, które ułatwia znalezienie wielu drobiazgów. 

Jaką latarkę LED akumulatorową bądź czołową wybrać?

Wybór latarek na szlog.pl jest bardzo duży. To sprawia, że decyzja, którą wybrać nie zawsze jest łatwa. Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze latarki jest jej przeznaczenie. Czy ma pomóc Ci podczas pracy w warsztacie? Oświetlać drogę w ciemności? Ma być niezbędnym akcesorium na biwaki i inne wyprawy? Od tego zależy zarówno sposób ładowania urządzenia, jak i jego konfiguracja. 

Lampa warsztatowa musi dawać mocne światło. Przydają się modele z hakiem do zawieszania. W każdym warsztacie bez trudu znajdzie się miejsce dla ruchomej lampy tego typu. Dzięki temu masz wolne ręce i możesz wykonać wszystkie zaplanowane czynności. Prace warsztatowe mają zazwyczaj miejsce na ograniczonej powierzchni, co powoduje, że mobilność źródła światła nie jest w tych warunkach tak istotna. Dlatego że warsztat powinien mieć dostęp do źródła zasilania, można bez obaw wybrać lampę przewodową. 

Jeśli lubisz większą mobilność, dobrym wyborem będzie latarka czołowa. Taka latarka jest również nieoceniona na budowach. Pozwoli Ci zachować wolne ręce, a strumień światła naturalnie skierujesz tam, gdzie właśnie patrzysz, dzięki czemu jest idealna do prac wymagających precyzji. Jednak latarka czołowa nie zawsze będzie najlepszym wyborem. W wielu sytuacjach model ręczny okazuje się wygodniejszy. Możesz nim świecić swobodnie, nie ruszając głową. Ponadto zapewnia mocniejsze światło i pozwala wybrać źródło zasilania. Latarki są napędzane bateriami, korbami ręcznymi i mogą być ładowane po podłączeniu do źródła zasilania. Ładowalna latarka jest przydatna, ale nie sprawdzi się na wyprawie kempingowej. Boisz się przerwy w dostawie prądu? Wybierz latarkę na baterie lub grzebień ręczny do ładowania. 

Bardzo ważną cechą latarek jest ich waga. Im jest mniejsza, tym wygodniejszy w noszeniu i użytkowaniu jest sprzęt.. Antypoślizgowy uchwyt zapobiega również wyślizgiwaniu się latarki z dłoni.