• Kategorie
  • Szukaj
  • Opaski kablowe

Opaski kablowe pozwalają w prosty, szybki i wygodny sposób zabezpieczyć lub uporządkować przewody. Z ich użyciem można błyskawicznie przygotować trwałe mocowanie, które sprawdzi się w wielu zastosowaniach – zarówno domowych, jak i biurowych czy przemysłowych. Dzięki niemu kable pozostają w określonej pozycji bez potrzeby wykorzystywania dodatkowych narzędzi czy innych akcesoriów. W sklepie Szlog można zakupić opaski kablowe w różnych rozmiarach i kolorach, sprzedawane w kompletach 50 lub 100 sztuk, dzięki czemu nasi klienci mogą bez problemu wyposażyć się w niezbędne produkty.

Trytytki do kabli zaciskowe – uniwersalne produkty o szerokim zastosowaniu

Obecne w naszym asortymencie trytytki (opaski zaciskowe) są wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych, dzięki czemu są w stanie solidnie zabezpieczyć przewody na długi czas. Co więcej, ich prosta i uniwersalna konstrukcja sprawia, że można je używać z praktycznie dowolnym rodzajem kabli – m.in. przewodami zasilającymi, HDMI czy przewodami wykorzystywanymi do podłączania urządzeń. W efekcie organizacja kabli staje się znacznie wygodniejsza, co może mieć istotne znaczenie np. podczas wykonywania ewentualnych napraw – dzięki opaskom znalezienie problematycznego kabla jest znacznie łatwiejsze. W ten sposób można również skutecznie zadbać o porządek w okolicy urządzeń elektrycznych.

Opaski kablowe jednorazowe i wielokrotnego użytku

Standardowa konstrukcja trytytki zakłada zaciągnięcie zapadki na jeden z ząbków, zapewniając solidny montaż z brakiem możliwości poluzowania pętli. W wielu przypadkach, chcąc zwiększyć estetykę połączenia, można przy tym także odciąć wystającą końcówkę opaski. Nie jest to jednak jedyny rodzaj produktów z tej kategorii. Szlog oferuje również opaski kablowe wielokrotnego użytku. Ich budowa jest nieco inna – kluczową różnicą jest obecność niewielkiego plastikowego elementu umożliwiającego zablokowanie lub odblokowanie połączenia. Dzięki temu można zachować elastyczność, nie rezygnując z trwałości zacisku.

Rozmiary opasek kablowych w sklepie Szlog

Trytytki (opaski kablowe) są dostępne w wielu różnych wariantach, a podstawową różnicą pomiędzy propozycjami dostępnymi w naszej ofercie jest rozmiar. Zarówno szerokość, jak i długość są standaryzowane – w przypadku tego pierwszego parametru można wybrać spośród następujących opcji:

  • 2,5 mm;
  • 3,6 mm;
  • 4,8 mm;
  • 7,6 mm;
  • 8,8 mm.

Co do zasady, większa szerokość łączy się także z większą długością, co umożliwia zastosowanie danego produktu przy większych wiązkach kabli. W kwestii długości dostępne wartości obejmują zakres od 100 mm aż do 800 mm. Tak różnorodna oferta sprawia, że nasi klienci mogą bez przeszkód dobrać trytytki do kabli zaciskowe, które będą precyzyjnie dopasowane do konkretnego zastosowania.

Solidne wykonanie z wytrzymałych materiałów – trytytki do kabli zaciskowe w sklepie Szlog

Wszystkie propozycje obecne w tej kategorii odznaczają się wysoką trwałością, która wynika z zastosowania solidnych tworzyw sztucznych do ich produkcji. Dzięki temu można mieć pewność, że połączenia wykonane z użyciem trytytek zakupionych w sklepie Szlog wytrzymają bardzo długi czas bez poluzowania, nieustannie utrzymując właściwą pozycję. Co więcej, opaski kablowe z naszej oferty są odporne na promieniowanie UV, co sprawia, że mogą być stosowane również przy urządzeniach wyeksponowanych na kontakt ze światłem słonecznym. Warto także wspomnieć o możliwości wyboru opasek czarnych lub białych, co pozwala na dostosowanie ich wyglądu do kolorystyki przewodów lub urządzeń.

Opaski kablowe i nie tylko – poznaj naszą ofertę

 

Asortyment Szlog obejmuje szeroki zestaw różnorodnych propozycji związanych z instalacjami elektrycznymi. Znajdziesz u nas m.in.uchwyty kablowe, które również pozwalają na sprawne i wygodne porządkowanie przewodów. Propozycje z kategorii uchwytów i opasek pozwalają na przygotowanie solidnego systemu – łączącego organizację z odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Wszystkie nasze propozycje powstają z myślą o potrzebach klientów sklepu Szlog – zapraszamy do skorzystania z oferty, by przekonać się o naszej jakości na własną rękę.