• Kategorie
  • Szukaj
  • Osprzęt siłowy

 

Niektóre urządzenia elektryczne muszą być podłączone do trójfazowego układu elektrycznego, aby w pełni wykorzystać swój potencjał.. Dzięki temu unikniesz przeciążenia sieci elektrycznej i pojawienia się niebezpiecznych zwarć. Ważnym elementem takiej instalacji jest elektroenergetyczny osprzęt siłowy. Odpowiednio dobrane elementy sprawią, że cała instalacja będzie  bezpieczna w użytkowaniu tradycyjnego sprzętu AGD oraz znacznie większych maszyn o większej mocy i parametrach.Produkty z tej kategorii znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zebraliśmy wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć funkcjonalną instalację elektryczną, w której każdy wyłącznik siłowy, gniazdo siłowe czy wtyczka siłowa znajdują się w łatwo dostępnym i wygodnym miejscu. 

Osprzęt siłowy – czym jest? 

Sprzęt zasilający jest przydatny zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w przemyśle. Zamontujesz go  w kuchni, hali przemysłowej i miejscu pracy.Jest  niezbędny wszędzie tam, gdzie używasz maszyn lub urządzeń wymagających podłączenia do wyższego napięcia.Należą do nich na przykład kuchenki indukcyjne czy betoniarki. W ten sposób pomieszczenie jest odpowiednio dostosowane do zainstalowanych w nim urządzeń. 

 

 Osprzęt siłowy można podzielić na kilka kategorii. Należą do nich gniazda siłowe z wyłącznikiem, wtyczki elektryczne, przełączniki krzywkowe, przełączniki i rozłączniki trójfazowe. Każdy jest produkowany zgodnie z najwyższymi standardami i wymogami bezpieczeństwa. Elementy instalacyjne, takie jak wyłącznik elektryczny czy gniazdko, różnią się przede wszystkim parametrami i budową, którą możesz precyzyjnie dostosować do potrzeb. Wszystkie te elementy instalacji znajdziesz w naszej ofercie.  

Gniazda siłowe

Części te to przenośne lub stacjonarne gniazdka elektryczne i gniazda panelowe. Jakie są ich rodzaje? Każde  ma inne parametry – przed zakupem sprawdź dopuszczalne obciążenie każdego gniazda. Nie zapomnij również zwrócić uwagi na liczbę styków i cel użytkowania opisany przez producenta. Każde gniazdo siłowe jest wykonane z mocnego i nieprzepuszczającego powietrza materiału. W ten sposób wilgoć, woda i brud nie mogą dostać się do środka urządzenia, co groziłoby niebezpiecznym przepięciem. 

 

 Osprzęt służy do podłączania kuchenek i piekarników elektrycznych, które są bardziej wymagające niż drobne AGD. Można ich używać również do bezpiecznego łączenia większych maszyn przemysłowych w miejscu pracy. Zależnie od potrzeb w naszej ofercie znajdziesz gniazdo z uziemieniem lub bez uziemienia. 

Wtyczki siłowe

Kolejnymi ważnymi częściami osprzętu  elektrycznego są wtyczki siłowe. Są  niezbędne podczas podłączania urządzeń do sieci. Możesz również wykorzystać ich potencjał do włączenia maszyn lub sprzętów AGD, które do działania potrzebują znacznie więcej energii. Zatyczki są wykonane z wytrzymałego tworzywa odpornego na wpływ warunków atmosferycznych. 

 

 W tej kategorii znajdziesz akcesoria do różnych zastosowań – zatyczki izolacyjne, zatyczki przenośne oraz elementy odbiorcze. W razie potrzeby można również wybrać osprzęt odpowiedni dla urządzeń wyposażonych w bolec uziemiający. Mobilna wersja to doskonały wybór do prac budowlanych i drogowych. 

Przełączniki, łączniki i rozłączniki siłowe

Przełączniki siłowe to łączniki zasilania, które służą do sterowania kierunkiem przepływu energii. Przełączniki elektryczne przydają się również do podzielenia instalacji na trzy oddzielne  części, dzięki czemu unikniesz przerw w dostawie prądu we wszystkich domowych pomieszczeniach jednocześnie. Wyłącznik sieciowy i każdego typu izolatory działają dobrze nawet z urządzeniami dużej mocy. Używasz ich w zakładach pracy, fabrykach i w domu. 

 

 W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego można znaleźć włączniki, które pozwalają na korzystanie z prądu o różnej mocy. Przed wyborem elementów koniecznie zwróć szczególną uwagę na parametry użytkowe. Każdy przełącznik siłowy jest łatwy w użyciu i instalacji. Dzięki najpopularniejszemu sposobowi montażu powierzchniowego osprzęt jest odporny na wpływ warunków  atmosferycznych.