• Kategorie
  • Szukaj
  • Wyloty ścienne z okapem do wentylacji

Wyloty ścienne to elementy systemu wentylacji przeznaczone do zastosowania zewnętrznego, przy tzw. wentylacji wymuszonej. Zadaniem tego typu produktów jest zapewnienie ujścia dla powietrza znajdującego się wewnątrz systemu, a jednocześnie zabezpieczenie go przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi. Aby całość funkcjonowała w poprawny sposób, niezbędny jest dobór właściwych rozwiązań, z uwzględnieniem ich kształtu, konstrukcji i zastosowanych materiałów. Najciekawsze propozycje tego rodzaju można znaleźć w sklepie Szlog – zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Jak są zbudowane wyloty ścienne do wentylacji?

Z uwagi na fakt, że są to produkty do zastosowania zewnętrznego, budowa wylotów ściennych do wentylacji znacznie różni się od standardowych wewnętrznych kratek wentylacyjnych. Charakterystycznym elementem jest ukośny okap, który chroni system wentylacji przed kontaktem z wodą. Na jego dolnej krawędzi jest umieszczona wytrzymała siatka, która zabezpiecza ten element przed ptakami i wpadaniem śmieci. Całość ma formę zaworu zwrotnego, co pozwala uniknąć cofania się powietrza do kanału wentylacji, czyli zabezpieczyć system przed pojawieniem się tzw. ciągu zwrotnego. Taka konstrukcja sprawia, że wyloty ścienne lub zawory są jedną z najważniejszych części układu wentylacji, który wyprowadza powietrze na zewnątrz.

Wyloty ścienne do wentylacji – postaw na jakość ze sklepem Szlog

Wybierając naszą ofertę, możesz mieć pewność, że stawiasz na wytrzymałe i funkcjonalne produkty o najwyższej jakości wykonania. Konstruujemy asortyment tak, by nasi klienci mieli dostęp do rozwiązań powstających z trwałych, solidnych materiałów. To szczególnie ważne w przypadku produktów do zastosowania zewnętrznego, takich jak wyloty ścienne do wentylacji. Zapraszamy również do zapoznania się z innymi produktami do wentylacji dostępnymi w sklepie Szlog – są to m.in. kratki metalowe i plastikowe, a także kanały i systemy kominowe. Z nami możesz przygotować pełny, funkcjonalny układ. Nie czekaj i złóż zamówienie już teraz.