• Kategorie
  • Szukaj
  • Kratki metalowe do wentylacji

Kratki metalowe do wentylacji to bardzo ważne elementy systemów wentylacji nawiewno-wywiewnej. Używa się ich w budynkach mieszkalnych, obiektach biurowych i usługowo-handlowych. Kratki metalowe stanowią alternatywę dla tych z tworzyw sztucznych. Wyróżniają się wysoką jakością i estetycznymi wykończeniami. W naszej ofercie znajdziesz kratki o minimalistycznym wyglądzie oraz modele ozdobne dostępne w kilkunastu kolorach. Sprawdź duży katalog produktów sklepu Szlog!

Kratki wentylacyjne metalowe – jakie jest ich zadanie?

Kratki metalowe do wentylacji mają podwójną funkcję: praktyczną i estetyczną. Stanowią wykończenie układu wentylacyjnego. Wyróżniają się niewielkimi rozmiarami. Montuje się je zwłaszcza w pomieszczeniach, które są narażone na większe ryzyko powstawania wilgoci. Mowa tutaj m.in. o: kuchniach, łazienkach i pralniach. Montowane są także w pokojach bez okien. Kratki wentylacyjne są używane zarówno w instalacjach wentylacji mechanicznej, jak i grawitacyjnej. Główne zadania tych elementów to:

  • regulacja przepływu powietrza;
  • rozprowadzanie powietrza;
  • ochrona instalacji przed przedostaniem się do niej małych zwierząt, owadów i zanieczyszczeń;
  • kratki wentylacyjne są także estetycznymi elementami wnętrz. Stają się dopełnieniem wystroju pomieszczeń.

Wewnętrzne i zewnętrzne kratki wentylacyjne metalowe

W naszej ofercie są dostępne kratki wentylacyjne metalowe wewnętrzne i zewnętrzne, które montuje się na kominach i ścianach. Chronią przed przedostaniem się do kanałów wentylacyjnych zanieczyszczeń i gryzoni. Kratki są wyposażone w skośne żeberka, które dodatkowo zapobiegają wpadaniu deszczu i śniegu. W ofercie Szlog masz bardzo duży wybór kratek, które różnią się m.in. kształtem. Możesz wybrać modele: kwadratowe, prostokątne lub okrągłe. Każdy model, niezależnie od wyglądu, wyróżnia się solidnym wykonaniem. Kratki metalowe do wentylacji najczęściej są ze stali. Część z nich jest pokrywana farbą proszkową, a pozostałe powłoką niklową. Dzięki temu są odporne na uszkodzenia i powstawanie korozji.

Kratki wentylacyjne regulowane – czym są?

W naszej ofercie są dostępne także kratki wentylacyjne regulowane. Są wyposażone w mechanizmy, które umożliwiają kontrolowanie przepływu powietrza. Dzięki nim możesz zmniejszać i zwiększać jego przepływ. Kratki mogą mieć wmontowane systemy sterowania  ręczne lub elektroniczne. Wybierz te, które będą dla Ciebie najlepsze i najużyteczniejsze. Kratki wentylacyjne regulowane pozwalają utrzymać bardzo dobrą jakość powietrza w pomieszczeniu oraz pomagają zwiększyć efektywność energetyczną. Umożliwiają też efektywniejsze zarządzanie chłodzeniem i ogrzewaniem.

Kratki metalowe do wentylacji – dlaczego warto je wybrać?

Kratki wentylacyjne metalowe w porównaniu z modelami z tworzyw sztucznych, wyróżniają się wyższym stopniem trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Są również uważane za atrakcyjniej wyglądające. Kratki wentylacyjne pozwalają zadbać nie tylko o odpowiednią cyrkulację powietrza, ale i są częścią aranżacji pomieszczenia, warto więc dopasować je do jego wystroju. W Szlog oferujemy duży wybór kratek w różnych kolorach takich jak: nikiel, czarny, grafitowy, postarzany złoty, srebrny lub miedziany.

Kratki metalowe wentylacyjne dopasowane do Twoich potrzeb

 

Kratki metalowe wentylacyjne pozwalają odpowiednio zabezpieczyć kanały wentylacyjne. Dzięki tym elementom do wnętrz jest wprowadzane czyste powietrze, a „zużyte” jest odprowadzane. Kratki mogą być wyposażone w dodatkowe siatki zabezpieczające przed owadami. Wyróżnia się także modele z regulacją ręczną albo elektryczną. Wybierz modele, które będą najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. W naszym sklepie są dostępne kratki różnej wielkości i o różnej średnicy. Z łatwością dopasujesz je do wielkości przewodów wentylacyjnych w Twoim domu, biurze czy lokalu usługowym. Zamów kratki wentylacyjne metalowe, które charakteryzują się praktycznym zastosowaniem i estetycznym wyglądem!