• Kategorie
  • Szukaj
  • Źródła światła

Odpowiednia widoczność to podstawa zarówno w domu, jak i miejscu pracy, a także w obiektach przemysłowych, produkcyjnych, magazynach i praktycznie każdym innym budynku. Aby o nią zadbać, niezbędne są źródła światła dopasowane do potrzeb danego obiektu. Sklep Szlog oferuje szeroki wybór rozwiązań o różnorodnej konstrukcji i zastosowaniu – zarówno żarówki tradycyjne, jak i LED-owe, odznaczające się różną mocą czy intensywnością światła. Zapoznaj się z naszymi propozycjami już teraz i postaw na najwyższą jakość, którą oferuje asortyment sklepu Szlog.

Dlaczego źródła światła są tak istotne?

Zapewnienie właściwego poziomu oświetlenia to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa osób znajdujących się w danym budynku. Właściwie dobrane źródła światła pozwalają zapewnić widoczność różnego rodzaju urządzeń i innych obiektów, by zachować efektywność pracy na jak najwyższym poziomie. Jest to również bardzo istotna ochrona przed wypadkami. Co więcej, dobrze zaplanowane oświetlenie ułatwia wykonywanie wielu zadań, m.in. naprawę maszyn. Wszystko to sprawia, że źródła światła odgrywają kluczową rolę w niemal każdym budynku.

Źródła światła – żarówki LED i tradycyjne

Obecnie popularnością cieszą się źródła światła korzystające z technologii LED, które mogą być wykorzystywane samodzielnie lub umieszczane w specjalnie przystosowanych oprawach. Ich główną zaletą jest bardzo niskie zużycie energii, które łączy się także ze znacznie większą efektywnością (nawet 80% prądu jest konwertowane na światło). Ponadto są one wielokrotnie bardziej wytrzymałe niż tradycyjne żarówki. Nie oznacza to jednak, że starsze rozwiązania odeszły już całkiem w niepamięć – mogą one zapewniać np. ciekawe walory estetyczne. Oryginalnym rozwiązaniem są też halogeny LED, czyli naświetlacze składające się z dużej liczby diod.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając źródła światła?

Zarówno źródła LED, jak i tradycyjne powinny być dobrane pod kątem wymagań danego pomieszczenia i osób, które mają z niego korzystać. Produkty tego typu są oznaczane przez szereg różnych parametrów, wśród których najważniejsze to:

  • moc żarówki, która bezpośrednio wpływa na zużycie prądu;
  • strumień świetlny (wyrażany w lumenach) – opisuje całkowitą ilość światła generowaną przez źródło;
  • skuteczność świetlna (lm/W) – stosunek strumienia do mocy;
  • barwa światła – od ciepłej o żółtym zabarwieniu (1 000–5 000 K), przez neutralną (białą; ok. 6 000 K), aż po chłodną, niebieską (7 000–10 000 K).

Wybierz najlepsze żarówki ze sklepu Szlog

 

Asortyment naszego sklepu to szeroki wybór profesjonalnych rozwiązań, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Przygotowując ofertę Szlog, stawiamy wyłącznie na zaufanych i sprawdzonych partnerów, będących w stanie zapewnić najwyższy standard rozwiązań. Dzięki temu możemy zadbać o pełne zadowolenie osób korzystających z naszych produktów. Nie czekaj – złóż zamówienie już teraz i przekonaj się na własną rękę. Zapraszamy do zapoznania się nie tylko z rozwiązaniami z zakresu oświetlenia, lecz także innymi komponentami do różnego rodzaju instalacji elektrycznych.