• Kategorie
  • Szukaj
  • Oprawy LED, oprawy halogenów sufitowych

Oprawy LED to funkcjonalne i estetyczne elementy wyposażenia, które pozwalają na zasilenie jednego lub więcej źródeł światła. Z ich zastosowaniem można zadbać o odpowiedni kąt i kierunek padania strumienia świetlnego z żarówek, a jednocześnie o poprawne parametry pracy. W ramach naszej oferty można znaleźć szereg rozwiązań przeznaczonych zarówno do zastosowania domowego, jak i w biurach czy nawet w obiektach przemysłowych. To m.in. nowoczesne oprawy halogenów sufitowych, hermetyczne oprawy z wysokim stopniem szczelności w skali IP czy uniwersalne, płaskie, oprawy LED, które można dostosować do dowolnego pomieszczenia.

Do czego służą oprawy LED?

Podstawowe zastosowanie opraw LED skupia się na zapewnieniu miejsca na montaż różnego rodzaju żarówek LED, dostosowanych do gwintów i napięcia obsługiwanego przez dany produkt. Nie jest to jednak jedyna rola rozwiązań z tej kategorii. Mają one również duże znaczenie pod względem estetyki pomieszczenia – odpowiednio dobrany projekt pozwoli skutecznie uzupełnić wystrój i podkreślić stylistykę całego wnętrza. Jednocześnie konstrukcja takich opraw umożliwia odpowiednie ukierunkowanie światła, co jest istotne m.in. wtedy, gdy chcemy oświetlić konkretny obiekt lub część pomieszczenia. Oprócz tego oprawy LED zapewniają efektywne odprowadzanie ciepła generowanego przy długotrwałej pracy żarówek.

Halogeny sufitowe i inne źródła światła a estetyka pomieszczenia

Wybierając oprawy halogenów sufitowych, halogeny na statywie i inne rozwiązania z zakresu oświetlenia, warto zwrócić uwagę m.in. na wystrój danego pokoju czy budynku. Części te powinny być spójne z pozostałymi elementami aranżacji, by wspólnie tworzyć zgraną, atrakcyjną stylistykę. Dla przykładu halogeny sprawdzą się doskonale w nowoczesnych pomieszczeniach, jednak nie brakuje także innych propozycji do bardziej tradycyjnych projektów. Asortyment sklepu Szlog obejmuje produkty takie jak halogeny sufitowe okrągłe i kwadratowe, lampy płaskie, halogeny na statywie i wiele innych, dzięki czemu można bez problemu dobrać najlepszą opcję do swoich potrzeb i charakterystyki danego lokalu.

Oprawy LED – wybierz odpowiedni sposób montażu

Jedną z najważniejszych cech opraw LED jest sposób montażu. Pod tym względem można wyróżnić kilka głównych grup produktów:

  • oprawy natynkowe – przeznaczone do instalacji na powierzchni sufitu, stanowią uniwersalny wybór do wielu różnych pomieszczeń;
  • oprawy podtynkowe – tworzą jednolitą powierzchnię wraz z sufitem lub ścianą, dzięki czemu wyróżniają się pod względem estetyki;
  • oprawy stojące, w tym halogeny na statywie – w przeciwieństwie do opraw natynkowych i podtynkowych ich konstrukcja jest dostosowana do umieszczenia produktu na podłodze, co daje szerokie możliwości pod względem miejsca montażu.

Oprawy LED – dlaczego warto postawić na oświetlenie LED-owe?

Technologia LED jest od kilku lat coraz częściej stosowana w różnych budynkach, co jest wynikiem jej licznych zalet. Wśród najmocniejszych stron takiego rozwiązania można wyróżnić czynniki takie jak:

  • ekologialampy LED odznaczają się bardzo niskim poborem energii, co pozwala znacznie zredukować zużycie prądu;
  • żywotność – pojedyncza dioda może świecić nawet przez kilkadziesiąt tysięcy godzin;
  • wytrzymałość – prosta, ale solidna konstrukcja żarówek LED zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także szereg różnorodnych czynników zewnętrznych;
  • wydajna praca – w przypadku technologii LED aż 80% energii jest wykorzystywane do wytwarzania światła, co jest znacznie lepszym wynikiem niż w przypadku standardowych żarówek.

Na co zwrócić uwagę, wybierając halogeny sufitowe i inne oprawy oświetleniowe?

 

Jak wybrać odpowiednie oprawy LED? Przy zakupie tego typu produktów należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników – od wyglądu i wymiarów, przez moc zasilania, aż po rodzaj obsługiwanych gwintów czy dodatkowe funkcje. Ważną rolę odgrywa m.in. stopień ochrony przed wodą i kurzem, określany według uniwersalnej skali IP. Oprawy halogenów sufitowych i innych źródeł światła powinny obsługiwać moc i liczbę diod LED dostosowaną do potrzeb danego pomieszczenia. Oprócz tego liczy się również kierunek padania światła, zwłaszcza gdy chcemy zwiększyć widoczność konkretnego przedmiotu lub miejsca.