• Kategorie
  • Szukaj
  • Odskraplacze kwasoodporne FI 100-200mm

W wyniku pracy pieca opalanego olejem lub gazem we wkładzie kominowym może się pojawić kwaśny kondensat. Jego obecność ma negatywny wpływ na różne elementy instalacji – może między innymi zmniejszać efektywność i bezpieczeństwo działania pieca. Z tego względu w systemach kominowych potrzebne są dodatkowe produkty, które pozwalają na pozbycie się kwasu. Oprócz daszków i rur wykonanych z odpowiednich materiałów warto się zaopatrzyć także w odskraplacze kwasoodporne. W ofercie sklepu Szlog można znaleźć produkty tego typu w różnych rozmiarach – ich średnica może wynosić od 100 mm do 200 mm.

Odskraplacze kwasoodporne – ochrona przed kwaśnym kondensatem

Kondensacja to naturalny element procesu spalania paliwa w piecach ogrzewanych gazem lub olejem. W jej wyniku pojawia się kwaśna substancja o działaniu korozyjnym, która może uszkodzić niezabezpieczone części instalacji. Aby ochronić się przed takimi sytuacjami, należy pamiętać o wykorzystywaniu komponentów z materiałów odpornych na korozję. Do tego warto zadbać o sprawne odprowadzanie kondensatu. W tej roli sprawdzą się doskonale odskraplacze kwasoodporne – podłącza się je do wężyków odprowadzających kondensat. Wykonane z blachy ocynkowanej odskraplacze są odporne na korozję i kwas.

Wysokiej jakości odskraplacze kwasoodporne i inne produkty ze sklepu Szlog

Jak szybko skompletować wszystkie niezbędne elementy systemu kominowego? Z nami to zadanie staje się bardzo łatwe – wystarczy odwiedzić stronę sklepu Szlog i wybrać produkty, które sprawdzą się najlepiej w danej instalacji. Oferujemy szeroki wybór części i akcesoriów dosystemów kominowych – w tym:

  • daszki,
  • rury,
  • trójniki,
  • płyty kominowe,
  • nasady obrotowe.

 

Wszystkie dostępne produkty zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby jak najskuteczniej zabezpieczać instalację przed niekorzystnym wpływem różnych czynników, takich jak kwaśny kondensat czy kontakt z cieczami. Zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem – jesteśmy pewni, że każdy klient znajdzie u nas coś dla siebie!