• Kategorie
 • Szukaj
 • Druty

Druty spawalnicze miedziowane należą do najważniejszych części wyposażenia każdego spawacza. Są używane przede wszystkim do spawania metodą MIG/MAG, w której mają funkcję elektrody. Jakość drutu ma ogromny wpływ zarówno na efekty wykonywanej pracy, jak i na komfort użytkowania spawarki – dlatego warto postawić na sprawdzone i solidne narzędzia i akcesoria. Znajdziesz je w asortymencie sklepu Szlog. Nasza oferta to głównie druty spawalnicze w prętach różnej długości i grubości wykonane z najlepszych materiałów. Sprawdź dostępne propozycje i wybierz te, które zapewnią Ci najlepsze efekty podczas spawania.

Druty spawalnicze miedziowane – metoda MIG/MAG

Temat wyboru drutów spawalniczych warto zacząć od opisu metody MIG/MAG, w której odgrywają najważniejszą rolę. Druty pełnią funkcję podobną do elektrody w innych rodzajach spawania – ich zadaniem jest wytworzenie łuku elektrycznego razem ze spawaną powierzchnią. Dzięki temu spoiwo może skutecznie łączyć materiały; do tego dochodzi jeszcze osłona w postaci gazów obojętnych, takich jak argon czy hel. To uniwersalna metoda, która ma zastosowanie przy licznych rodzajach metali – jej główne zalety to wysoka wydajność i możliwość spawania w różnych pozycjach. Jednak należy uważać na rozpryski metalu, przed którymi można ochronić się dzięki artykułom spawalniczym takim jak maski i okulary.

Wysokiej jakości druty spawalnicze miedziowane w ofercie Szlog

Nasz asortyment obejmuje wszystkie niezbędne produkty do spawania – w tym druty spawalnicze miedziowane. Każdy z nich powstaje z wysokogatunkowej miedzi, która zapewnia bezproblemowe zachowanie optymalnych parametrów podczas pracy. Produkty z tej kategorii sprawdzą się do materiałów takich jak:

 • stal niskowęglowa,
 • stal konstrukcyjna,
 • stal kotłowa,
 • aluminium.

Produkty w sklepie Szlog pochodzą wyłącznie od zaufanych dostawców, którzy zapewniają wysoką trwałość i jakość produktów. Dzięki temu nasi klienci otrzymują skuteczne spawanie i możliwość stworzenia wytrzymałych połączeń między materiałami.

Druty spawalnicze w prętach i w szpulach

Sprzedajemy zarówno druty spawalnicze w prętach, jak i w szpulach. Pierwszy rodzaj produktów jest przeznaczony do spawania gazowego i charakteryzuje się większą średnicą. Rolki są z kolei wygodnym i uniwersalnym sposobem na zamówienie dużej ilości drutu spawalniczego mniejszej grubości. To sprawdzi się w większości spawarek i zapewni wygodę użytkowania. Zarówno druty spawalnicze w prętach, jak i w szpulach wyróżniają się wysoką jakością, która przekłada się na wydajność pracy i trwałość połączeń.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar drutów spawalniczych miedziowanych?

Przy zakupie drutów spawalniczych należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Do najważniejszych z nich zalicza się grubość lub średnicę drutu, oznaczaną jako „fi”. W ofercie Szlog są dostępne druty o średnicach:

 • 0,6 mm,
 • 0,8 mm,
 • 2,5 mm,
 • 3,0 mm,
 • 3,2 mm,
 • 3,5 mm.

Wartość ta powinna być dostosowana przede wszystkim pod kątem grubości spawanych materiałów. W przypadku średnicy 0,6–0,8 mm można wygodnie łączyć materiały do 4 mm, z kolei zakres 2,5–3,5 mm będzie odpowiedni do powierzchni o grubości nawet kilku centymetrów. Kolejną ważną kwestią jest długość szpuli lub pręta, która określa ilość drutu dostępnego do spawania.