• Kategorie
  • Szukaj
  • Wentylacja

 

Sklep internetowy Szlog.pl oferuje szeroki asortyment części i akcesoriów do wentylacji. Tego typu urządzenia i udogodnienia są ważne dla wszystkich typów pomieszczeń. Właściwa wentylacja znacznie poprawia komfort przebywania we wnętrzu wyposażonym w taki system. Dlaczego właściwa cyrkulacja powietrza jest tak ważna? Pomaga ona utrzymać stałą wilgotność, co oznacza czystsze, zdrowsze powietrze. Zapobiega także rozwojowi grzybów i pleśni w Twoim domu. Wysokiej jakości biosfera domowa jest ważna dla osób w każdym wieku. Odpowiednia wentylacja w domu zapobiega między innymi nadmiernym infekcjom dróg oddechowych, co jest szczególnie ważne dla dzieci, osób starszych i alergików. 

Elementy systemu wentylacji

Już na etapie budowy warto pomyśleć o zastosowaniu systemu wentylacji w budynku. Będzie on niezbędny w lokalach mieszkalnych, , pomieszczeniach biurowych i przemysłowych. Tylko w ten sposób można skutecznie zapewnić stałą i wysoką jakość powietrza. Mechaniczna wentylacja nawiewno-wywiewna umożliwia ciągłą cyrkulację powietrza. Wymaga to rur wentylacyjnych, wentylatorów i zakończeń kanałów – kratek wentylacyjnych. Każdy element tej instalacji musi być dostosowany do kubatury pomieszczenia i wielu innych wytycznych. Tylko w ten sposób system jest skuteczny. 

W tej sekcji znajdują się modele o różnych rozmiarach i kształtach. 

 

 Bez odpowiedniej wentylacji obieg powietrza w całym budynku nie będzie działać prawidłowo. Bardzo ważne jest, aby wilgoć nie przedostawała się do ścian, a użytkownicy  dzięki temu mieszkali lub pracowali w komfortowych warunkach. Zmiany pojawiające się na powierzchni ściany mogą poważnie wpłynąć na zdrowie pracowników i domowników. Jest to ważne zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. 

 

 Prawidłowo wykonany system wentylacji składa się z kilku ważnych elementów. Należą do nich m.in. rury i kratki wentylacyjne. Tego typu rozwiązanie powinno znaleźć się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, tj. w kuchni i łazience. W pomieszczeniach należy wykonać odpowiedni wylot dla zużytego powietrza, zwłaszcza w przypadku wymiany okien na bardziej hermetyczne. W tym dziale naszego sklepu znajdziesz przewody i akcesoria potrzebne do zainstalowania wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej w budynku. 

Kratki wentylacyjne

Kratki wentylacyjne są bardzo ważnym elementem grawitacyjnego systemu wentylacji w domu.Sprawne działanie całej instalacji zależy od ich otwarcia. Wybór jest szeroki, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiednie elementy. Większość produktów jest wykonana z tworzywa sztucznego, ale zdarzają się również grille metalowe. Każda dostępna opcja charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Kratki wentylacyjne są w większości białe, dzięki czemu nie wyróżniają się na tle jasnej ściany. 

 

 Oprócz prostych plastikowych modeli można wybrać modele stylizowane na stare srebrne lub miedziane maskownice. Wbudowana w element siatka zabezpiecza instalację przed insektami. Przepustnice przekaźników są regulowane ręcznie lub elektrycznie. Obecnie domowe systemy wentylacyjne występują w kilku typach.. W naszej ofercie można znaleźć typ do montażu na ścianie lub suficie. Niektóre modele posiadają również możliwość regulacji oraz dodatkowy kołnierz, który czyni element bardziej funkcjonalnym. 

Przewody wentylacyjne

Przewody wentylacyjne umożliwiają ciągłą wentylację budynku dzięki prawidłowej cyrkulacji powietrza. W tej kategorii znajdziesz elementy do budowy wydajnego kanału wentylacyjnego. Wykonane są z trwałego PVC, które jest odporne na uszkodzenia spowodowane długotrwałym użytkowaniem. Występują w kształcie okrągłym lub prostokątnym, co pozwala na wykonanie dowolnej konstrukcji. Innowacyjnym rozwiązaniem są także elastyczne kanały wiatrowe, również wykonane z tworzywa sztucznego. Ich zadaniem jest dostosowanie się do trudno dostępnych miejsc, gdzie standardowe rury są trudne w montażu. Oprócz kanałów do połączenia elementów systemu niezbędne są narożniki, zaślepki i inne łączniki. Za pomocą wsporników możesz bezpiecznie zainstalować kanał. Kołnierze ścienne estetycznie zakrywają tę głowicę. 

Budowa komina – jakich elementów potrzebujesz?

Zobacz, czego potrzebujesz do stworzenia wydajnego komina! Szeroka gama produktów dostępnych w naszej ofercie z pewnością ułatwi dokonanie właściwego wyboru. Sprawnie działająca instalacja kominowa w każdym domu to niezbędne minimum, o które należy zadbać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Dlatego warto dobierać poszczególne elementy pod kątem parametrów technicznych. Zebraliśmy dla Ciebie akcesoria kominowe od renomowanych producentów. W bogatej ofercie znajdą Państwo również systemy rur stalowych oraz inne elementy niezbędne do prawidłowej pracy instalacji. Nadają się do wielu typów kominów i kotłów na paliwa stałe. Ich struktura jest bardzo trwała i wytrzymała. Sprawdź, która z oferowanych przez nas opcji jest najbardziej odpowiednia dla Twojego domu. 

Komin stalowy – zalety

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w nowoczesnych domach jest komin stalowy. Element ten jest znacznie łatwiejszy w montażu niż jego ceramiczny odpowiednik. Ponadto instalacja jest lekka i nie wymaga konstrukcji nośnej – wystarczy przymocować ją do ściany za pomocą specjalnych klipsów. Z jakich elementów wykonana jest rura stalowa? Jej rdzeń tworzą stalowe rurki, które połączone są rowkiem – dzięki temu całość jest gęsta i jednocześnie sztywna. Do prawidłowego działania instalacji potrzebne są również: kondensator, czyszczenie oraz przyłącze drogowe. 

 

 Konstrukcja komina musi oczywiście opierać się na mocnej ramie z pustaków, która zabezpiecza ukryte wewnątrz konstrukcji rury wentylacyjne. Można również użyć tradycyjnych cegieł lub elementów prefabrykowanych. Wyboru należy dokonać w zależności od lokalizacji. Kominy do ścian nośnych są wykonane z cegły. W ten sposób unika się problemów związanych z podparciem dachu. Jednak w domach o lekkiej konstrukcji szkieletowej lub gdy komin jest zaprojektowany jako wolnostojący łatwiej jest go zbudować z gotowych elementów. 

Rury, kolanka, trójniki i inne przyłącza

 

Przyłącza to elementy, za pomocą których można podłączyć kominek lub piec do komina. Od ich szczelności zależy Twoje bezpieczeństwo – nieszczelne połączenia kominowe mogą uwalniać toksyczne gazy do pomieszczenia. Możesz wybierać spośród ich szerokiej gamy – od pasków, klasycznych rurek i kolan po rozety czy dusiciele. Ciekawą opcją są również regulowane kolana. Tego typu elementy są uniwersalne i sprawdzają się w każdej instalacji, ponieważ można dopasować ich kąt do krzywizny komina. Akcesoria są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komina i całej instalacji kominkowej. Sprawdź ofertę naszego sklepu i dobierz najlepsze części do swojej wentylacji domowej!