• Kategorie
  • Szukaj
  • Antyczne kratki kominkowe - różne kolory i rodzaje

Kratki kominkowe do wentylacji to element, który ma bardzo ważne zadanie w efektywnym rozprowadzaniu ciepła w każdym systemie grzewczym bazującym na kominku. To właśnie one zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniach. W naszej ofercie znajdziesz antyczne kratki kominkowe, które doskonale nadają się do eleganckich ponadczasowych wnętrz. Proponujemy produkty w różnych wariantach kolorystycznych i rozmiarowych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kratek kominkowych do wentylacji w sklepie Szlog!

Kratki kominkowe do wentylacji – do czego służą?

Kratki kominkowe do wentylacji to niezwykle istotny element każdego systemu grzewczego wykorzystującego kominek. Są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kominka, ponieważ pozwalają na efektywne rozprowadzanie ciepła z paleniska i zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się samego pieca oraz ścian i podłóg. Wspomagają naturalny przepływ powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu możemy otrzymać możliwość równomiernego ogrzania pomieszczenia i zwiększyć nasz komfort termiczny w chłodniejsze dni.

Kratki kominkowe do wentylacji – dlaczego powinniśmy je montować?

Montaż kratek kominkowych jest ważny z kilku powodów. Po pierwsze tego rodzaju produkty mają wpływ na optymalną dystrybucję generowanego przez kominek ciepła po całym pomieszczeniu. Dzięki nim może ono być skutecznie i równomiernie rozprowadzane, zamiast koncentrować się jedynie wokół kominka. Ponadto dzięki nim jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w całym budynku, tym samym zapewniając jego optymalną wilgotność. Pozwalają także regulować wysokość temperatury paleniska kominka, chroniąc przed jego przegrzaniem. Są także doskonałym uzupełnieniem wystroju naszego wnętrza.

Kratki kominkowe do wentylacji z oferty Szlog

W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości antyczne kratki kominkowe. Proponujemy modele o wymiarach 150x300, 150x200, 150x150 i 200x250 mm. Kupisz u nas kratki w kolorach takich jak:

  • srebrny;
  • miedziany;
  • złoty.

 

W Szlog znajdziesz także takie produkty jak: ekrany zagrzejnikowemetalowe drzwiczki kominowe oraz metalowe osłony i szafki gazowe do wentylacji. Zapraszamy na zakupy!