• Kategorie
  • Szukaj
  • Meblowe

Zamki meblowe i zasuwki meblowe to niewielkie, ale przydatne elementy mebli umożliwiające zabezpieczenie przedmiotów przechowywanych w szafkach i szufladach. Tego typu dodatki znajdą zastosowanie zarówno w domu, jak i biurze czy innym miejscu pracy. Zależnie od potrzeb można wybrać produkty zapewniające mniejszy lub większy stopień bezpieczeństwa – niektóre propozycje pozwalają na zamykanie z użyciem klucza, z kolei inne pozwalają skoncentrować się na utrzymaniu drzwi mebli we właściwej pozycji, np. dzięki magnesom. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Szlog.

Zamki meblowe – łatwe, ale efektywne i wszechstronne zabezpieczenie

Odpowiednio dobrane zamki meblowe zapewniają ochronę przed kradzieżą. Można je zamontować np. w szafkach lub szufladach, w których są przechowywane poufne dokumenty lub wartościowe przedmioty. Dzięki nim dostęp do szafki będzie ograniczony i by ją otworzyć, trzeba będzie użyć kluczyka. Dostępne w asortymencie Szlog zamki mają różną budowę, co pozwala na wybór najlepszego modelu idealnie dopasowanego do wymiarów szafy lub jej stylu. Nasi klienci mogą wybrać m.in. zamki meblowe nakładane z estetycznym mosiężnym kluczem – to doskonałe uzupełnienie starszych drewnianych szaf. Nie brakuje również nowoczesnych zamków, takich jak niewielki metalowyzamek meblowy PROFI.

Zasuwki meblowe i zamki magnetyczne

Oprócz zamków zamykanych na klucz oferujemy również zasuwki meblowe i proste zamki magnetyczne. Oba modele służą przede wszystkim do zabezpieczenia szuflady lub drzwiczek szafki przed przypadkowym otwarciem. Choć nie zapewniają ochrony przed kradzieżą lub dostępem osób niepowołanych np. do dokumentów, mogą być przydatne zwłaszcza w starych meblach. Używając ich bez problemu można zachować odpowiednią pozycję ruchomych elementów szafy lub szuflady. Zależnie od potrzeb można postawić na prostą lub wygiętą zasuwę oraz na kompaktowy zamek magnetyczny sprzedawany wraz z metalowym paskiem.