• Kategorie
  • Szukaj
  • Wierzchnie

Zamki nawierzchniowe lub wierzchnie to jeden z dwóch wariantów budowy zamków do drzwi obok zamków wpuszczanych. Propozycje z tej kategorii są idealne do montowania na drzwiach, co sprawia, że ich założenie jest bardzo proste i szybkie. Mimo nieco mniejszego poziomu bezpieczeństwa są świetnym wyborem w wielu sytuacjach – w niektórych z nich będzie to właściwie jedyna możliwość zabezpieczenia drzwi zamkiem. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką zamków nawierzchniowych, ich zastosowaniem oraz z innymi produktami dostępnymi w asortymencie sklepu Szlog.

Zamki wierzchnie – zalety

Co wyróżnia zamki wierzchnie od innych typów zamków? Kluczowe cechy tego typu wynikają zabezpieczeń z ich charakterystycznej budowy dopasowanej do montażu nawierzchniowego, od którego bierze się nazwa tej kategorii produktów. W przeciwieństwie do zamków wpuszczanych są mocowane bezpośrednio do drzwi, co oznacza, że nie wymagają większej ingerencji w ich konstrukcję. Dzięki temu można je zainstalować nawet już po założeniu drzwi, szybko zapewniając dodatkową ochronę przed włamaniem. Co istotne, tego typu zamki są wyposażone we wkładkę na klucz tylko od jednej strony – od drugiej, z reguły wewnętrznej, są zamykane przez przekręcenie gałki połączonej bezpośrednio z ryglem.

Jak wybrać odpowiednie zamki nawierzchniowe?

Aby zamki wierzchnie mogły być skutecznym zabezpieczeniem, muszą być przede wszystkim wykonane z solidnych i wytrzymałych materiałów. Dzięki temu wyłamanie zamka lub sforsowanie go z użyciem innych metod będzie znacznie trudniejsze. Poza tym należy zwrócić uwagę na renomę producenta – należy stawiać jedynie na tych zaufanych, których zabezpieczenia charakteryzują się wysoką jakością. Tego typu propozycje pojawiły się w ofercie sklepu Szlog. Dbamy o to, by nasi klienci mogli cieszyć się skuteczną ochroną mienia – dlatego w naszym asortymencie są dostępne tylko produkty od firm z ugruntowaną pozycją rynkową, które zapewnią efektywne zabezpieczenia drzwi.