• Kategorie
  • Szukaj
  • Filtry

Właściwa ochrona ma duże znaczenie podczas spawania. To proces, przy którym należy uważać przede wszystkim na bardzo wysoką temperaturę, która sięga nawet do 4000°C. Kolejnym zagrożeniem są rozpryski metalu, zwłaszcza w przypadku metody MIG/MAG. Warto zadbać o zabezpieczenie twarzy i oczu – nieodpowiednie przygotowanie może prowadzić do bardzo groźnych i długotrwałych urazów. Dlatego każdy spawacz powinien zaopatrzyć się w akcesoria takie jak okulary, maski i filtry spawalnicze, które są dostępne w ofercie sklepu Szlog.

Do czego służą filtry spawalnicze?

Filtry to artykuły spawalnicze, których podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie spawacza zarówno przed wysoką temperaturą, jak i szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym. Są częścią maski spawalniczej, którą należy zawsze zakładać podczas spawania. Podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na oznaczenia rodzaju filtra różniące się zakresem przepuszczania, a tym samym – metody spawania, w której można je wykorzystać. Najczęstsze wartości to:

  • 1–4 – dla pomocników spawaczy i osób znajdujących się w większej odległości od stanowiska pracy;
  • 4–8 – do spawania gazowego;
  • 8–14 – do spawania łukowego;
  • 12–15 – do cięcia strumieniem plazmy i żłobienia elektropowietrznego.

Szkło z filtrem do masek spawalniczych – wybierz najlepsze maski ze sklepem Szlog

Oferta Szlog to zestaw narzędzi, materiałów i akcesoriów do spawania, które pozwolą zachować wydajność pracy i jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo. W tej kategorii są dostępne przede wszystkim szkło z filtrem do masek spawalniczych dostępne w kilku różnych rodzajach. Dzięki temu można łatwo, szybko i wygodnie wyposażyć się w niezbędne produkty, które pozwolą zadbać o ochronę twarzy i oczu. Warto także zamówić okulary spawalnicze, które również znajdują się w asortymencie naszego sklepu. Zadowolenie i bezpieczeństwo klientów to dla nas podstawa – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i składania zamówień już teraz.