• Kategorie
  • Szukaj
  • Filtry

Filtry do instalacji hydraulicznych i gazowych

 

Filtr to jeden z podstawowych elementów instalacji hydraulicznej i gazowej. Jego głównym zadaniem jest ochrona urządzeń i podzespołów instalacji przed zanieczyszczeniami, takimi jak piasek, osady mineralne, rdza czy cząsteczki metali. Brak filtra w instalacji mógłby doprowadzić do gromadzenia się tych zanieczyszczeń, a tym samym powodować awarie lub zmniejszenie wydajności systemu. Należy pamiętać, aby regularnie kontrolować stan filtrów i w razie konieczności czyścić je lub wymieniać. Jest to niezwykle ważne dla zapewnienia poprawnego działania instalacji. Pozwala również uniknąć kosztownych napraw w przypadku awarii.

Skuteczne filtry do gazu

Filtr do gazuto niezbędna część każdej instalacji gazowej. Jego głównym zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń znajdujących się w przepływającym gazie. Oferujemy filtry w formie kształtek instalacyjnych, które są montowane w instalacji za pośrednictwem przyłączy z gwintem calowym. Elementem odpowiedzialnym za filtrowanie zanieczyszczeń jest specjalna aluminiowa siatka znajdująca się w korpusie filtra.

By zapewnić instalacji gazowej odpowiednią wydajność, filtry do gazupowinny być regularnie czyszczone. Należy jednak pamiętać, że każda w układ instalacji gazowej powinny ingerować wyłącznie osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Podczas czyszczenia filtra gazowego konieczne jest również zamknięcie dopływu gazu do instalacji oraz usunięcie wszelkich materiałów łatwopalnych.

Filtry do wody w ofercie sklepu Szlog

Filtr do wodyto element instalacji hydraulicznej odpowiadający za usuwanie zanieczyszczeń znajdujących się w przepływającej wodzie. Jednym z jego najczęściej stosowanych rodzajów jestfiltr do wody skośny, który wyglądem przypomina filtr do gazu. Jego celem jest mechaniczne usuwanie większych zanieczyszczeń, które zatrzymywane są na specjalnej siatce umieszczonej wewnątrz filtra. Podobnie jak filtry gazowe, filtry do wody mogą być poddawane konserwacji i czyszczeniu.

Narurowe zespoły filtrujące do wody

Narurowe zespoły filtrujące do wody to specjalne układy (najczęściej trójstopniowe), które odpowiadają za usuwanie różnego rodzaju zanieczyszczeń z instalacji hydraulicznych domów i mieszkań. Filtry trójstopniowe podzlewozmywakowe montowane są najczęściej w okolicy zlewu kuchennego i dokonują kilkuetapowej filtracji wody. W zależności od zastosowanych wkładów filtrujących mogą filtrować wodę z dokładnością do 5, 10 lub 20 mikronów.

Za pierwszy etap filtracji odpowiada filtr polipropylenowy, który usuwa większe zanieczyszczenia, takie jak piasek, muł, rdza oraz inne ciała stałe pochodzące z instalacji. Na drugim etapie filtracji wkład sznurkowyzatrzymuje zanieczyszczenia, które przedostały się dalej na pierwszym etapie. Trzeci etap filtracji to wkład węglowy usuwający z wody związki organiczne i pestycydy oraz redukujący ilość chloru w wodzie. Wkłady filtrujące umieszczane są w tzw. narurowych korpusach filtra, które mają przezroczysty klosz umożliwiający kontrolowanie poziomu ich zanieczyszczenia.

 

Oferujemy między innymi filtry do gazu i wody (w tym filtry skośne), a także filtry węża pralki.Zapraszamy do przejrzenia produktów dostępnych w tej kategorii oraz do zakupów!