• Kategorie
  • Szukaj
  • Żeliwne płyty kuchenne

Żeliwne płyty kuchenne są ważne wszędzie tam, gdzie stosuje się piece kaflowe. Propozycje z tej kategorii sprawdzą się zarówno do użytku domowego, jak i w restauracjach. Płyty z żeliwa stanowią niezastąpione wsparcie podczas pieczenia i grillowania, a oprócz pieców kaflowych mogą być zamontowane także przy grillu ogrodowym lub w ramie kuchennej. To proste, lecz bardzo funkcjonalne rozwiązanie pozwala na szybkie i wygodne przygotowywanie potraw różnego rodzaju – od warzyw, przez pieczywo w praktycznie dowolnej formie, aż po mięso. Sprawdź ofertę Szlog i postaw na solidne płyty kuchenne z wytrzymałego żeliwa.

Żeliwne płyty kuchenne – dlaczego warto?

Głównym atutem żeliwnych płyt kuchennych są właściwości materiału, z którego są one wykonane. Żeliwo bardzo dobrze przewodzi ciepło, czego efektem jest szybkie nagrzewanie się naczyń, a tym samym wydajniejsza praca w kuchni. Nie można przy tym pominąć znakomitej wytrzymałości na bardzo wysokie temperatury. Jednocześnie należy zaznaczyć, że żeliwo oddaje ciepło w powolny i równomierny sposób, co pozwala bez problemu zadbać o przygotowanie różnych potraw w tym samym czasie. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy chcemy podać dużą ilość jedzenia – dzięki temu żeliwne płyty kuchenne cieszą się od lat znacznym uznaniem, przede wszystkim w restauracjach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zastosować je także we własnym domu.

Żeliwne płyty kuchenne i inne akcesoria do pieców w sklepie Szlog

 

Chcesz wykorzystać wszystkie możliwości pieca kaflowego? Postaw na najlepsze akcesoria – znajdziesz je w sklepie Szlog. Poza płytami żeliwnymi oferujemy m.in. ruszty czy szczeliwa, czyli sznury uszczelniające. Odpowiednie zastosowanie poszczególnych produktów pozwala zadbać o wydajność pracy, a także zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkie pozycje z naszej oferty skupiają się na łączeniu jakości, funkcjonalności i wytrzymałości – dzięki temu nasi klienci mogą liczyć na najlepsze wsparcie w swoich kuchniach. Zapraszamy do sprawdzenia asortymentu sklepu Szlog.