• Kategorie
  • Szukaj
  • Artykuły lutownicze

Lutowanie to trwała i skuteczna metoda łączenia różnych elementów metalowych. Aby poprawnie lutować, należy zaopatrzyć się w niezbędne urządzenia i akcesoria. W sklepie Szlog znajdziesz liczne artykuły lutownicze, które pozwolą zachować całkowitą wydajność i bezpieczeństwo. Oferujemy m.in. lutownice elektryczne, palniki gazowe i spoiwa lutownicze. To kompleksowy zestaw narzędzi i akcesoriów umożliwiających sprawne łączenie przewodów i komponentów elektronicznych, uszczelnianie metalowych części, obróbkę blacharską, wykonywanie napraw i wiele, wiele więcej. Artykuły lutownicze z naszej oferty to najlepszy sposób na przygotowanie trwałych połączeń.

Lutownice elektryczne

Narzędzia do lutowania to jedna z najważniejszych części wyposażenia każdego warsztatu – niezależnie od tego, czy zajmujesz się elektroniką, hydrauliką, mechaniką czy domowymi naprawami. Warto zacząć od lutownicy. Najczęściej wybieranym wariantem są lutownice elektryczne, które działają wydajnie i mogą być zasilane ze zwykłego gniazdka elektrycznego. Używanie tych urządzeń jest bardzo łatwe – wystarczy podłączyć je do źródła zasilania, a następnie poczekać na nagrzanie grotu, czyli końcówki lutownicy. Wybierając konkretny model, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa parametry:

  • moc urządzenia – wpływa na szybkość nagrzewania;
  • zakres temperatury pracy – decyduje o tym, jakie materiały mogą być łączone za pomocą danej lutownicy.

Palniki gazowe w ofercie Szlog

Alternatywą dla lutownic elektrycznych są palniki gazowe. Zamiast zasilania prądem wykorzystują butan. Podgrzewanie grotu rozpoczyna się od uruchomienia zapalnika piezoelektrycznego. Najważniejszą zaletą lutownic tego typu jest możliwość pracy z nimi bez dostępu do prądu. Dzięki temu doskonale sprawdzą się podczas pracy „w trasie”, a ponadto zapewnią większą wygodę podczas lutowania poza warsztatem. Warto także podkreślić, że zakres temperatury może być w tym przypadku większy niż dla lutownic elektrycznych. Czas nagrzewania jest znacznie krótszy i najczęściej wynosi zaledwie kilka sekund.

Spoiwa lutownicze

Spoiwa lutownicze to stopy powstające z mieszanki różnych metali, takich jak cyna, ołów, cynk, miedź i srebro. Najczęściej mają postać drutu, który łatwo zaaplikować na końcówkę lutownicy – nasza oferta obejmuje przede wszystkim spoiwa tego typu. Odpowiedni dobór materiału pozwoli zadbać o wydajność pracy oraz o trwałość połączeń. Decyzja w tym zakresie powinna zależeć przede wszystkim od docelowego obszaru zastosowania spoiwa:

  • spoiwa lutownicze cynowe stosuje się głównie w elektronice;
  • spoiwa cynowo-ołowiowe – w elektryce i elektrotechnice;
  • spoiwa srebrne – do lutowania stali nierdzewnej, kwasoodpornej i konstrukcyjnej.

Artykuły lutownicze ze sklepu Szlog – topniki, gaz do lutowania, woda lutownicza

Oprócz lutownic różnego typu i spoiw nasza oferta to również wiele innych przydatnych akcesoriów. Jednym z przykładów są topniki, które służą do czyszczenia powierzchni po lutowaniu. Ich skład chemiczny pozwala na usunięcie tlenków pojawiających się wskutek reakcji między topionymi metalami. Znajdziesz u nas także pojemniki z gazem, czyli wygodny sposób, by zasilić palniki gazowe. Natomiast woda lutownicza przyda się do nawilżenia powierzchni przy lutowaniu spoiwami miękkimi. Zapraszamy również do zapoznania się z innymi narzędziami i akcesoriami z naszego asortymentu – oferujemy m.in. liczne artykuły spawalnicze wysokiej jakości.

Wydajne i bezpieczne lutowanie z artykułami lutowniczymi ze sklepu Szlog

Lutowanie to proces, w którym mamy do czynienia z bardzo wysokimi temperaturami. Dlatego należy zadbać o dostęp do sprawdzonych bezpiecznych urządzeń i materiałów. Znajdziesz je w ofercie naszego sklepu – dokładamy wszelkich starań, by nasi klienci mogli wybrać odpowiednie lutownice i akcesoria do lutowania. Wszystkie narzędzia z tej kategorii są dokładnie sprawdzone, głównie pod kątem bezpieczeństwa, dzięki czemu pozwalają na łączenie elementów bez obaw np. o poparzenia. Jednak należy pamiętać, że zachowanie ostrożności wciąż ma duże znaczenie podczas lutowania – warto zaopatrzyć się m.in. w okulary ochronne i zadbać o odpowiednie wietrzenie pomieszczenia.