• Kategorie
  • Szukaj
  • Hydraulika

 

Sklep Szlog.pl oferuje wysokiej klasy akcesoria oraz elementy do instalacji hydrauliki niezbędnej w każdym budynku użytkowym.Instalatorzy i hydraulicy zajmujący się montażem systemu wodno-kanalizacyjnego znajdą u nas bogaty wybór rur i innych akcesoriów, które zapewnią dostęp do bieżącej wody i zagwarantują skuteczne odprowadzanie ścieków. Nasz internetowy sklep z częściami hydraulicznymi oferuje zróżnicowane materiały oraz akcesoria hydrauliczne od światowych producentów.

Źle zaprojektowana lub zainstalowana hydraulika, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, powoduje długotrwałe skutki związane z nadmiernym gromadzeniem się wilgoci. W naszym internetowym sklepie hydraulicznym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać najlepsze rozwiązanie dla wydajnej hydrauliki w domu: w kuchni i łazience. Oferujemy części hydrauliczne, takie jak syfony i zewnętrzne rury odprowadzające wodę oraz systemy odwadniające niezbędne do odprowadzania ścieków sanitarnych. Ofertę uzupełniają zbiorniki na wodę, akcesoria drenażowe i czyszczące oraz zewnętrzne odpływy liniowe, które z łatwością odprowadzają niepożądany nadmiar wody. W tej kategorii znajdziesz również kompletne systemy mocowania wykonane z najwyższej jakości materiałów. 

Elementy instalacji hydraulicznej

Instalacje wodne to systemy, w których przepływa woda ciepła i zimna oraz woda z instalacji centralnego ogrzewania. Wszystkie elementy hydrauliczne mają za zadanie zapewnić prawidłowy ruch wody, czyli bezpieczne oraz szczelne wprowadzanie i odprowadzanie jej do i z budynku. 

Rury i przyłącza

Hydraulika domowa to jeden z kluczowych elementów infrastruktury domowej. W jej skład wchodzi instalacja centralnego ogrzewania oraz system doprowadzania i odprowadzania wody. Rozpoczynając budowę instalacji wodnej, zadbaj o odpowiednie rury – do przepływu ciepłej i zimnej wody, którą doprowadzasz do urządzeń gospodarstwa domowego oraz baterii łazienkowych, kuchennych i toaletowych. Kolejną kategorią rur są te, które tworzą sieć CO. Te drugie muszą być trwalsze, by wytrzymać stały przepływ gorącej wody. Rury prowadzące wodę mogą być wykonane z miedzi lub tworzywa sztucznego. Wybór zależy od decyzji inwestora, nie warto jednak oszczędzać na tych produktach, gdyż niskiej jakości materiały hydrauliczne mogą ulec zniszczeniu w ciągu kilku lat. W efekcie czeka nas kosztowny remont i odnowienie sieci wodociągowej budynku. 

Popularne i niezawodne rury PEX

Dużą popularnością cieszą się obecnie rury PEX. Decyduje o tym ich niska cena i bardzo dobre parametry. PEX to skrótowa nazwa materiału znanego także jako polietylen siatkowy. Jest to trwałe tworzywo sztuczne, które może wytrzymać działanie szeregu chemikaliów, wysokie ciśnienie i temperaturę. System PEX najczęściej jest wykorzystywany do budowy instalacji fotowoltaicznych oraz centralnego lub podłogowego ogrzewania. Oznacza to, że idealnie sprawdza się pod tynki lub wylewki. Jego przewodność cieplna jest na tyle dobra, że ​​można go pokryć materiałem wykończeniowym w postaci płytek, paneli, tynków i farb. Systemy PEX są tak popularne nie bez powodu. Rura wykonana z tego materiału jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne powstające w efekcie uderzenia, siły zginającej czy przyciągania. Dzięki temu możesz dowolnie kierować swoją instalacją, a nawet tworzyć z rur niesamowite wzory. Gwoździe chłodnicy lub ciśnienie wody nie są uszkadzane przez system. 

 

 Rury wodne PEX są odporne na korozję. Płynąca przez nie woda nie nabiera metalicznego posmaku. Gwarantuje to również, że punkty styku pozostają szczelne, a same rury drożne przez wiele lat. Korozja to niejedyny powód, dla którego rura PEX to dobry wybór. Jej wnętrze jest gładkie, dzięki czemu nie stawia ona oporu podczas przepływu wody. Zwiększa to wydajność całego systemu wodnego. Ponadto ta gładka powierzchnia jest odporna na zabrudzenia i kamień. Wszystko to wraz z dyfuzją tlenu zapewnia czystą i wydajną instalację wodną w budynku. Systemy PEX to niedrogie rozwiązania oferowane przez wielu producentów. Dzięki temu o zakup odpowiedniej rury lub kształtki PEX w konkurencyjnej cenie nie będzie trudno . 

Różne typy zaworów

Systemy hydrauliczne muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Pamiętaj zatem o zaworach, które zapewniają ochronę przed zalaniem w przypadku awarii urządzenia lub baterii. Zawory to części hydrauliczne, które pozwalają otworzyć lub zatrzymać przepływ wody w rurach. Są one wykonywane z materiałów odpornych na korozję, co zwiększa ich trwałość. Niektóre modele są specjalnie przystosowane do montażu na zewnątrz – dzięki swoim właściwościom są one odporne na zamarzanie wody wewnątrz mechanizmu. 


Istnieją dwa typy zaworów w zależności od ich mechanizmu działania. Najpopularniejszy jest zawór kulowy, którego głównym elementem jest kulka wewnątrz mechanizmu zamykającego lub otwierającego przepływ wody. Z drugiej strony zawór grzybkowy ma uszczelniony trzpień, który zamyka ścieżkę płynu po obróceniu pokrętła. Obydwa te typy są dostępne w formie zaworów kątowych często używanych przy podłączaniu wody do pralki. 

Elementy i akcesoria kanalizacyjne

Po podłączeniu do sieci publicznej ścieki kierowane są do komunalnych oczyszczalni. W takiej sytuacji potrzebny jest odpowiedni odpływ. Wymagają go prawie wszystkie urządzenia odwadniające, wanny, umywalki i toalety. Rury i akcesoria kanalizacyjne umożliwiają wygodne i bezpieczne użytkowanie instalacji. Obecnie produkowane do takich zastosowań artykuły hydrauliczne wyróżniają się jakością i trwałością. Węże i inne produkty wytrzymują bardzo trudne warunki, w tym szczególnie narażenie na niebezpieczne ścieki. Powierzchnia rurek jest gładka, dzięki czemu nie osadzają się na niej substancje tłuszczowe. Ponadto rurki są odporne na działanie wysokich i niskich temperatur. Żadne chemikalia, zatory lodowe ani ewentualne wstrząsy lub naprężenia nie spowodują uszkodzeń. Rury kanalizacyjne wykonane są głównie z polipropylenu i żywicy poliestrowej, która dodatkowo jest wzmocniona włóknem szklanym i materiałem PVC. 

 

Sprawdź naszą pełną ofertę i wybierz akcesoria hydrauliczne dostosowane do Twoich potrzeb. Szlog.pl to najlepszy w Polsce sklep hydraulika. Zapraszamy do zakupów!