• Kategorie
 • Szukaj
 • Baterie

Baterie kranowe

 

Baterie kranoweto urządzenia hydrauliczne stanowiące niezbędny element wyposażenia każdej kuchni i łazienki. Montowane są najczęściej na blacie lub ścianie i służą do regulowania ilości i temperatury zużywanej wody. Wybierając nową baterię, warto zdecydować się na produkt o jak najwyższej jakości. Może on nie tylko ułatwić korzystanie z bieżącej wody, ale również skutecznie zmniejszyć jej zużycie. W wielu przypadkach baterie kranowe są również jednym z podstawowych elementów wystroju wnętrza. Warto o tym pamiętać podczas wyboru nowego kranu do kuchnilub łazienki i postawiać na model, który wpisze się w wystrój całego pomieszczenia.

Baterie kuchenne i łazienkoweto podstawowy podział tych urządzeń. W obrębie obu grup możemy wyróżnić dodatkowe kategorie, takie jak baterie stojące i ścienne. Baterie stojąceprzykręca się do blatu, zlewu lub umywalki, podczas gdy baterie ściennesą mocowane do ściany w kuchni lub łazience. Istnieje również podział ze względu na zastosowanie. Wyróżnia się przede wszystkim baterie umywalkowe, baterie zlewozmywakowe, baterie wannowe oraz baterie natryskowe. W ofercie naszego sklepu dostępne są wszystkie wymienione rodzaje baterii.

Cechy dobrej baterii kranowej

Baterie kuchenne i łazienkowepowinny cechować się wysoką jakością wykonania. Co to oznacza w praktyce? Dobrą baterię kranowąwykonano z trwałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia i zarysowania oraz nie ulegają awariom. Najczęściej stosowanym materiałem do produkcji baterii kranowychjest stal nierdzewna, cechująca się dużą wytrzymałością i odpornością na korozję. Częstą praktyką jest także zastosowanie chromowanego pokrycia powierzchni kranu kuchennegoczy łazienkowego. Jest ono łatwe w czyszczeniu i poprawia estetykę produktu.

Dobra bateria kranowapowinna być również ergonomiczna. W przypadku baterii kuchennychwygodną opcją są modele z wyciąganą wylewką, która ułatwia mycie naczyń oraz pracę w sytuacji posiadania dwukomorowego zlewozmywaka. Takie modele również są dostępne w ofercie naszego sklepu. W przypadku baterii łazienkowych kluczowa jest możliwość precyzyjnej regulacji temperatury i przepływu wody.

Najczęstsze przyczyny awarii baterii łazienkowej i kuchennej

Wśród najczęściej występujących przyczyn awarii baterii kuchennych i łazienkowychnależy wyróżnić problemy z cieknącym kranem. Z czego mogą wynikać? Głównym winowajcą są zazwyczaj słabej jakości uszczelki, które po pewnym czasie mogą ulegać odkształceniom i powodować wycieki wody. Źródłem problemu może być także nagromadzenie się kamienia w miejscach łączenia poszczególnych elementów kranu. W takim przypadku ważne jest to, aby podczas czyszczenia baterii używać detergentów zawierających substancje do usuwania kamienia.

Inną przyczyną problemów z baterią kuchenną lub łazienkowąmoże być nagromadzenie osadów mineralnych wewnątrz baterii. Może ono prowadzić do pogorszenia przepływu wody i utrudniać właściwe korzystanie z baterii. Do zatkania dochodzi najczęściej w punkcie ujścia wody z kranu, czyli w tzw. sitku, dlatego należy pamiętać, aby regularnie czyścić ten element. W ograniczeniu występowania problemu może również pomóc zastosowanie specjalnych filtrów do wody, które zatrzymują zanieczyszczenia już na początkowym etapie przepływu wody przez instalację.

Klasy przepływu baterii kranowych

Jednym z ważniejszych parametrów baterii kuchennych i łazienkowychjest klasa przepływu wody. Klasy przepływu określają ilość wody, jaka może przepłynąć przez kran w ciągu jednej minuty przy danym ciśnieniu. Wyróżniamy sześć głównych klas przepływu baterii kranowych. Są to:

 • klasa Z – przepływ wody do 9 l/min (0,15 l/s),
 • klasa A – przepływ wody do 15 l/min (0,25 l/s),
 • klasa S – przepływ wody do 19,8 l/min (0,33 l/s),
 • klasa B – przepływ wody do 25,2 l/min (0,42 l/s),
 • klasa C – przepływ wody do 30 l/min (0,50 l/s),
 • klasa D – przepływ wody do 37,8 l/min (0,63 l/s).

 

Wybór odpowiedniej klasy przepływu baterii kranowejzależy od indywidualnych preferencji użytkownika oraz od funkcji, jaką ma pełnić dana bateria. Na przykład w przypadku baterii umywalkowych stosuje się zwykle krany klasy Z lub A, natomiast dla baterii wannowej – klasy C lub D.

Grupy akustyczne baterii kranowych

Drugim ważnym parametrem opisującym pracę baterii do kuchni i łazienki jest grupa akustyczna.Określa ona poziom hałasu emitowanego przez baterię podczas przepływu wody. Wyróżniamy trzy główne grupy akustyczne baterii kranowych. Są to:

 • grupa I – natężenie dźwięku powyżej 20 dB,
 • grupa II – natężenie dźwięku od 21 do 30 dB,
 • grupa U (niesklasyfikowana) – natężenie dźwięku powyżej 30 dB.

Im niższa jest grupa akustyczna, tym cichsza będzie praca baterii kranowej. Warto wybrać baterię z jak najniższą klasą akustyczną, aby korzystanie z kranu było jak najmniej uciążliwe dla ucha.

Baterie kuchenne łazienkowe w ofercie sklepu Szlog

Oferujemy szeroki wybór baterii do kuchni i łazienki. W naszym asortymencie dostępne są produkty najwyższej jakości, gwarantujące bezproblemową eksploatację przez wiele lat użytkowania. Wśród oferowanych przez nas baterii kranowych można znaleźć między innymi baterie zlewozmywakowe, baterie umywalkowe, baterie wannowe oraz baterie natryskowe z dodatkową słuchawką.Artykuły te występują zarówno w wersjach jednouchwytowych, jak i dwuuchwytowych.

 

Firma Szlog dostarcza swoim klientombaterie kuchenne i łazienkowenajwyższej jakości. Oferowane produkty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów, co gwarantuje ich trwałość i niezawodność. Nasi doradcy z wieloletnim doświadczeniem służą pomocą przy doborze odpowiedniej baterii. Oferujemy również szeroki wybór części i akcesoriów do instalacji hydraulicznych, które sprawnie dostarczamy na wskazany adres. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.