• Kategorie
  • Szukaj
  • Gniazdka Elektryczne różne rodzaje

Gniazdka elektryczne są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego budynku. Są to specjalnie zaprojektowane akcesoria montażowe, które umożliwiają podłączenie urządzeń elektrycznych do źródła zasilania. W dzisiejszych czasach kontakty elektryczne są nie tylko praktyczną częścią wyposażenia, ale także ozdobą, która pozwala urozmaicić aranżację. Gniazda prądowe i kontakty ścienne nie pełnią wyłącznie funkcji użytkowych. Ich wygląd także ma znaczenie, dlatego coraz częściej spotykane są modele kolorowe – np. czerwone czy złote. Żadne w pełni funkcjonujące gospodarstwo domowe nie może obejść się bez elektryczności. Dlatego w sklepie Szlog.pl znajdziesz szeroki wybór gniazd, włączników i akcesoriów.

Każde gniazdo prądowe, które znajdziesz w naszej ofercie, wyróżnia się precyzją wykonania. Spełnia przy tym wszystkie niezbędne wymagania i normy, dzięki czemu użytkowanie go jest bezpieczne. Pamiętaj, że gniazdka powinny być instalowane przez fachowców, aby nie doszło do uszkodzenia instalacji elektrycznej. Nowoczesne kontakty elektryczne z wieloma wejściami umożliwiają dostęp do prądu kilku urządzeniom jednocześnie. Dzięki nim nie musisz się martwić, że w pomieszczeniu znajduje się tylko jedno gniazdo elektryczne i trzeba korzystać z nieestetycznie wyglądających przedłużaczy.Dziś wykorzystuje się bardziej rozbudowane systemy, dzięki którym korzystanie z gniazd jest znacznie łatwiejsze, bezpieczniejsze, a przede wszystkim wygodniejsze.

Gniazda podtynkowe – estetyczne i uniwersalne 

Gniazda elektryczne mają być przede wszystkim funkcjonalne. W końcu to dzięki nim możesz korzystać ze wszystkich sprzętów AGD i RTV, a także elektronarzędzi znajdujących się w pokoju. Kwestia wyglądu, choć drugorzędna, także jest jednak ważna. Właśnie dlatego powstały gniazda podtynkowe, których większa część znajduje się wewnątrz ściany. Takie gniazdka elektryczne mają nowoczesny design. Mogą też być wyposażone w dodatkową przesłonę, chroniącą instalację przed kurzem, wilgocią i innymi zabrudzeniami, które mogłyby doprowadzić do przepięcia.Przesłona to także duża zaleta, gdy w domu są małe dzieci. Dzięki niej maluch nie włoży do gniazda palca, ołówka ani innego przedmiotu.

Przełączniki i gniazda podtynkowe charakteryzują się subtelnym wyglądem, który po zamontowaniu nie rzuca się szczególnie w oczy i nie zaburza aranżacji wnętrza. Możesz wybierać spośród małych, neutralnych wyglądem modeli, które pełnią wyłącznie funkcję użytkową, a także większych, ozdobniejszych wersji z osłoną. Gniazdka elektryczne mogą mieć różne kształty, rozmiary i kolory, dzięki czemu z pewnością znajdziesz model idealny dla siebie. W naszej ofercie znajdują się indywidualne włączniki światła, gniazda okrągłe, gniazdka elektryczne z uziemieniem, gniazda internetowe i telewizyjne, gniazdka USB-C, przejściówki i wiele innych przydatnych akcesoriów.

Warto również wspomnieć, że nowoczesne przełączniki często są czułe na dotyk. Wystarczy delikatny ruch palcem, aby włączyć światło i dostosować jego parametry do aktualnych potrzeb. Nasze kontakty elektryczne charakteryzują się precyzyjnym wykończeniem. Produkowane są zgodnie z wymaganiami i normami dotyczącymi bezpieczeństwa i efektywnego użytkowania. Wybierając nowoczesne rozwiązania z oferty sklepu Szlog.pl, możesz cieszyć się jeszcze większym komfortem użytkowania. Już dziś złóż zamówienie i skorzystaj z nieograniczonych możliwości, jakie dają dobrze zaprojektowane gniazda elektryczne.

Przełączniki natynkowe – bezpieczne i funkcjonalne 

Jak wybrać odpowiednie gniazdo elektryczne? Najważniejsze są oczywiście parametry techniczne. Przydatnym elementem jest osłona, która chroni instalację przed wilgocią i pyłem, a także zapobiega wkładaniu przedmiotów do gniazdka przez małe dzieci. Aby bezpieczeństwo korzystania z gniazdka było jeszcze większe, musi ono być wyposażone w bolec uziemiający. W przeciwnym wypadku może dochodzić do przepięć, a nawet groźnych wypadków.

Jeżeli wybierasz akcesoria do łazienki, polecamy zakup gniazdka z dodatkową klapką. Umywalka czy wanna nie muszą mieć źródła zasilania, ale jeśli zajdzie potrzeba, by umieścić kontakt w pobliżu tych sprzętów, dodatkowa osłona ochroni wnętrze gniazda przed zachlapaniem, które mogłoby prowadzić do poważnych szkód.

Nasze gniazda zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, dzięki czemu możesz wybierać spośród kilku różnych kolorów i kształtów. Nawet tak mały element stanowi bowiem integralną część aranżacji.

Potencjalnie niebezpieczne obszary na klatkach schodowych, w miejscach pracy i magazynach muszą być zawsze dobrze oświetlone. Umożliwiają to wtyczki elektryczne oraz gniazdka natynkowe. Ich zakrzywiona powierzchnia umożliwia szybką identyfikację i łatwy dostęp do przełączników wewnątrz pudełka. Różne akcesoria tego typu znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Możesz ich również używać na zewnątrz, gdzie deszcz, wiatr i kurz mogłyby uszkodzić elektronikę. 

Przyciski, kontakty, gniazda i przełączniki schodowe są dodatkowo zabezpieczone specjalnymi osłonami, które znacznie redukują ryzyko zawilgocenia, a w efekcie – porażenia prądem. Dostępne są również wieloczęściowe ramki i puszki pod gniazda elektryczne do samodzielnego montażu. Sprawdź naszą ofertę już teraz!