• Kategorie
  • Szukaj
  • Zamocowania

 

Prace wykończeniowe w domach, mieszkaniach, miejscach użyteczności publicznej czy zakładach pracy wymagają zastosowania odpowiednich systemów mocowań. W tym dziale znajdziesz akcesoria do mocowania wsporników, belek nośnych czy mocowania szafek do ścian, takie jak wkręty, nity czy kołki rozporowe. Odpowiednio dobrane systemy zamocowań zapewniają bezpieczeństwo i trwałość na przestrzeni lat. 

Systemy zamocowań

Każdy system mocujący musi być odpowiednio zakotwiczony do podłoża, aby był trwały i wytrzymały. W zależności od materiału, do którego przytwierdzony jest dany element, oraz wielkości i rodzaju działających na niego obciążeń, należy dobrać inne zamocowanie. Jeśli chcesz łączyć elementy na porowatym podłożu, pamiętaj, że nie wytrzymuje ono dużych obciążeń i wymaga zakotwienia na dużej powierzchni. Systemy mocowania płyt gipsowo-kartonowych i cegły ceramicznej muszą spełniać różne wymagania. 

Ogniwa i obejmy 

Lekkie, małe, ale niezwykle praktyczne – bez spirali i obejm trudno sobie wyobrazić sprawną instalację i montaż. W naszych sklepach możesz kupić taśmę ślimakową  w różnych rozmiarach i dopasować jej średnicę do konkretnych wymagań. Jest bardzo przydatny przy montażu systemów wentylacji i klimatyzacji. Wsporniki są również przydatne podczas tworzenia instalacji. Obejmy do rur pozwalają na wygodne i stabilne mocowanie przewodów do ścian. Dostępne są  m.in.modele typu U  do zawieszania rur na obejmach i obejmach zabezpieczających elementy instalacji przed ściśnięciem i uszkodzeniem. 

Praktyczne wsporniki i szyny montażowe 

Systemy montażowe obejmują również wsporniki i szyny. Wzmocnione kątownikami tworzą stabilną podporę m.in. do rur – wykonane z solidnych materiałów, znajdują zastosowanie  w domu oraz w przestrzeniach publicznych. Szyny wchodzące w skład konstrukcji wsporczych lub podpór rurowych to nie tylko akcesoria ułatwiające prace instalacyjne. Wspornik klimatyzatora, który jest dostępny w kilku różnych rozmiarach, może być użyty do zamontowania jednostki na ścianie. Łatwy w montażu i przenośny, jest szczególnie przydatny  w małych przestrzeniach. 

Pozostałe części systemu mocującego 

W sprawnym systemie mocującym nie może zabraknąć również śrub – w naszej ofercie znajdziesz różne ich rodzaje w wielu rozmiarach. Uchwyt klipsowy możesz wykorzystać np. przy zawieszaniu instalacji na konstrukcjach stalowych – sprawdza się jako wieszak uniwersalny. Oferujemy śruby metryczne, a także śruby sześciokątne, oczkowe, pływające i trapezowe. Ze względu na materiał dzielą się również na modele do drewna i betonu. Wkręty ze stali nierdzewnej stanowią dużą grupę w tej kolekcji. Przydadzą  się wszędzie tam, gdzie łączysz lub mocujesz elementy narażone na wilgoć i zimno. Śruby są  również wykonane ze stali, która  jest następnie ocynkowana. Proces ten sprawia, że ​​materiał jest odporny na wilgoć. 

Nakrętki montażowe 

Bez odpowiednich nakrętek elementy złączne mogą być niestabilne i zbyt łatwo się poluzować. W asortymencie naszego e-sklepu znajdziesz akcesoria idealnie dopasowane do Twoich potrzeb – podkładki, guziki, drążki. Nakrętki dzielą się na motylkowe, kołpakowe lub pierścieniowe. Wybierz nakrętki, które pasują do konkretnych śrub, a jeśli chcesz ich używać na zewnątrz, spraw, aby były nierdzewne. 

Nie tylko śruby i nakrętki 

W szerokim asortymencie elementów złącznych znajdziesz oprócz śrub i nakrętek różne podkładki, które są niezbędne do niektórych konstrukcji. Mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, mosiądzu, a nawet poliamidu. Możesz montować trwałe konstrukcje i meble lub wieszać urządzenia na ścianie za pomocą odpowiednich elementów do łączenia i mocowania. 

Kotwy – kiedy ich używać? 

Nasza oferta obejmuje szeroką gamę systemów montażowych i mocujących. Znajdziesz tutaj mocne kotwy, łączniki uniwersalne, łączniki przedłużające, szybkozłącza oraz urządzenia do łączenia kołków. Kotwy to rozwiązania szczególnie przydatne w przypadku połączeń o dużych obciążeniach. Te metalowe systemy mocowania są znacznie trwalsze niż tradycyjne szpilki. Wśród nich można znaleźć zarówno produkty przeznaczone do montażu na platformach stałych, jak i porowate z wieloma otworami. Mechanizm ich działania opiera się na rozprężaniu metalowej tulei poprzez zaciśnięcie złącza za pomocą ściśniętego metalowego stożka. 

 

 Takie rozwiązanie sprawia, że ​​instalacja jest stabilna i wytrzymuje nawet duże obciążenia. Kotwy chemiczne dostępne są również ze specjalnymi ampułkami, które po zerwaniu utwardzają klej. W przypadku dużej liczby elementów złącznych można użyć specjalnego pistoletu dozującego, który wprowadza żywicę do otworu. Kotwy są doskonałym rozwiązaniem, gdy na mocowanie działają duże siły. W naszym asortymencie znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria  do wykonania trwałych i trwałych opraw. 

Kątowniki montażowe

Jednym z najpopularniejszych mebli konstrukcyjnych stosowanych w każdym domu jest kątownik. Kątowniki montażowe to elementy, które można wykorzystać do małych renowacji i większych projektów. Możesz łączyć belki, belki i listwy pod kątem prostym. Wystarczy tylko, że będziesz mieć pod ręką odpowiedni kątownik. Prace stolarskie również wymagają użycia tego akcesorium. Ruchome elementy można również łatwo przymocować do betonowej podstawy. Stal, z której wykonany jest narożnik,  zapewnia trwałość i stabilność konstrukcji przez długi czas. 

Kiedy sprawdzają się nity? 

Nity to małe elementy montażowe, zwykle o długości kilku milimetrów. Dlatego do łączenia dwóch cienkich materiałów są znacznie lepsze niż gwoździe czy wkręty. Nit pozostaje prawie niewidoczny, a jednocześnie zapewnia stabilność mocowania. Ponadto wyróżnia się niską wagą, co może mieć znaczenie przy tworzeniu lekkich i wygodnych konstrukcji. Nity prowadzące pozwalają na efektywne łączenie płaskich kawałków blachy, skóry, a nawet elementów plastikowych – poszerzając tym samym swoje możliwości w zakresie prac murarskich i hobbystycznych. 

Wybór nitów w naszym sklepie 

W naszym e-sklepie znajdziesz nity o różnych parametrach –  m.in. modele bardzo krótkie, których długość nie przekracza 1 cm, jak i dłuższe, powyżej 2 cm. Dzięki temu łatwo dostosujesz je do swoich potrzeb i dobierzesz modele potrzebne do określonych zadań. Na uwagę zasługują nity aluminiowe – są bardzo lekkie, a jednocześnie wyróżniają się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. Masz więc pewność, że  połączenia wykonane takimi nitami dłużej zachowają swoje właściwości. 

Gwoździe

 

Gwoździe budowlane znajdują zastosowanie przy remontach, budowie domów, majsterkowaniu. Jeśli wolisz trwałe połączenie, wybierz gwoździe ze stali ocynkowanej, które są odporne na korozję. Elementy różnią się długością, przekrojem i kolorem, dzięki czemu łatwo dobrać gwóźdź do betonu, płytek, płyt MDF lub innych kombinacji. Do tej kategorii zalicza się również papiaki, czyli papy dachowe i gwoździe dekarskie (gwoździe do budowy dachu). W naszym sklepie można również kupić nity i haki ocynkowane.