• Kategorie
  • Szukaj
  • Dom i ogród

Sklep internetowy Szlog.pl oferuje narzędzia, które pomogą Ci wykończyć wnętrze, a także uporządkować i zagospodarować ogród i dom. Nasz sklep oferuje Ci sprawdzone produkty renomowanych producentów, dzięki którym wszelkie niezbędne prace w domu i ogrodzie wykonasz łatwo, komfortowo i bezpiecznie. Jeśli ogrodnictwo jest Twoją pasją, zainteresuje Cię nasza oferta narzędzi ogrodniczych, które zmienią Twoją przestrzeń w zieloną oazę. Z pomocą narzędzi ogrodowych zakupionych w naszym sklepie możesz z łatwością ścinać gałęzie, kopać klomby czy grabić liście.

Artykuły do domu i kuchni

W ofercie naszego sklepu znajdują się liczne akcesoria i narzędzia do domu oraz kuchni. Dostępne w naszym sklepie produkty przydadzą się nie tylko podczas remontu czy innych prac domowych, ale także przy codziennym użytkowaniu. Oferujemy szeroką gamę produktów tzw. małego AGD, w tym narzędzia niezbędne do sprzątania domu oraz wysokiej jakości akcesoria i noże kuchenne firmy Fiskars. Dzięki akcesoriom Fiskars Functional Form gotowanie będzie jeszcze przyjemniejsze. Ergonomiczne, łatwe w użytkowaniu, bezpieczne i niezwykle estetyczne przybory kuchenne Fiskars sprawią, że przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Noże i akcesoria kuchenne Fiskars

Właściwy nóż jest niezwykle ważny podczas przygotowywania i serwowania potraw. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni do każdego zadania. Decydują o tym takie czynniki, jak rozmiar, wygoda, estetyka i trwałość,. Sprawiają one, że wybrany zestaw noży będzie idealny dla Ciebie i Twojej kuchni. Oferujemy szeroki i przemyślany asortyment wysokiej jakości noży Fiskars oraz ich wybór dostosowany do indywidualnych preferencji. Rozumiemy, jak ważne jest to, by w Twojej kuchni znalazły się niezbędne akcesoria najwyższej jakości. Dobrze wyposażona kuchnia potrzebuje noży do różnych zadań. Jednak w przypadku ich wszystkich decydującym czynnikiem jest ostrze, dzięki któremu proces cięcia będzie łatwy do kontrolowania, a co za tym idzie – bezpieczny. Nóż szefa kuchni to najbardziej wszechstronne narzędzie w każdej kuchni. Szerokie ostrze doskonale nadaje się do krojenia mięsa, warzyw i innych produktów spożywczych. Nóż do warzyw doskonale i bezproblemowo kroi zarówno w plasterki, jak i w kostkę, a także nadaje się do delikatnego siekania i obierania. Do krojenia chleba i składników o grubszej skórce, takich jak pomidor, przyda się natomiast nóż z ząbkowanym ostrzem.

Narzędzia ogrodnicze, które musisz mieć! 

Każdy ogrodnik musi wyposażyć się w zestaw narzędzi ogrodowych niezbędnych do wykonywania podstawowych prac. Jedną z nich jest sadzenie nowych rośliny oraz przekopywanie grządek pod warzywa. Nie da się tego zrobić bez szpadla, który pozwoli szybko i sprawnie przesuwać, obracać i spulchniać glebę. Aby ułatwić sobie pracę, warto zaopatrzyć się w szpadel z profilowaną rękojeścią. Praca z tego typu modelem na pewno jest przyjemniejsza i znacznie mniej męcząca niż w przypadku tradycyjnej łopaty na prostym trzonku. Dobrej jakości szpadel pomoże nam również wykonać odpowiednie dołki, gdy zaczynamy sadzić większe drzewa lub krzewy. Przydatny jest także zestaw mniejszych szpadli lub łopat, których używamy podczas sadzenia mniejszych roślin jednorocznych lub bylin. Taki zestaw przyda się również do sadzenia doniczek ogrodowych. 

 

 W ogrodnictwo niezbędnym narzędziem są grabie. Zbieranie jesiennych liści lub ściętej trawy wymaga odpowiednich narzędzi. Grabie ogrodowe mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, metalu, a nawet drewna. Największą popularnością cieszą się grabki z drewnianym trzonkiem i metalową nogą lub takie, które są w całości wykonane z lekkiego metalu. Sztywna platforma z zębami w stałych odległościach sprawdza się lepiej, gdy chcemy wyrównać teren pod siew, zgarnąć mulcz z trawnika lub zebrać grubsze śmieci i gałęzie. Jeśli jednak planujemy usuwać liście lub skosić suchą trawę, powinniśmy wyposażyć się w zgrabiarkę, która jest lżejsza i ma większą podstawę, co pozwoli nam wykonać pracę szybciej i wydajniej. Z powodzeniem stosuje się również grabie z regulowanym dnem i przedłużonymi zębami, które można wykorzystać do różnych celów. 

Narzędzia do przycinania i pielenia

W każdym ogrodzie znajdują się rośliny wymagające przycinania – zarówno róże, jak i żywopłoty z takich roślin jak graby, tuje czy iglaki będą wymagały kształtowania, zaś ozdobne rośliny jednoroczne potrzebują czasem usunięcia przekwitłych kwiatostanów. Do tego typu prac nieodzowne będą odpowiednie nożyce i sekatory. Nożyce powinny być odpowiednio dobrane do grubości i twardości przycinanych roślin. Z tego powodu jeśli masz wiele różnorodnych roślin, to możesz potrzebować więcej niż jednego narzędzia, by wygodnie przycinać je wszystkie. Praktycznym dodatkowym wyposażeniem dla sekatora jest teleskopowy uchwyt o regulowanej długości, który pozwala na swobodne ścinanie wysokich gałęzi. Dobrej jakości nożyce ogrodowe pozwolą nam bez trudu przycinać kilka gałęzi jednocześnie. Sekatory są niezbędne do przycinania żywopłotów lub kształtowania roślin. 

 

 Haczka to urządzenie, które bardzo ułatwia usuwanie chwastów wraz z korzeniami oraz spulchnianie gleby. Dzięki jej długiemu trzonkowi możemy wykonywać tego typu prace, stojąc w pozycji wyprostowanej, co z pewnością będzie dobre dla naszego kręgosłupa. Haczka może mieć małe pazury bardziej odpowiednie do usuwania chwastów lub płaski nóż, który spulchnia glebę i odcina korzenie chwastów. Na taki zabieg możemy zdecydować się wtedy, gdy jest sucho i mamy pewność, że usunięte w ten sposób chwasty wyschną i nie wykiełkują. 

 

 Narzędzia ułatwiające pielęgnację i podlewanie przydają się w ogrodzie. Każdy ogrodnik powinien mieć co najmniej jedną konewkę i wąż ogrodowy, jeśli jest pod ręką kran zewnętrzny. Nikogo nie należy przekonywać, że podlewanie ogrodu za pomocą węża jest łatwiejsze i przyjemniejsze niż konieczność dźwigania ze sobą konewki. Wybierając jeden ze sterowanych systemów nawadniania, uwalniasz się od codziennego ciężaru podlewania roślin. Mechanizm zadba o optymalne zaopatrzenie w wodę roślin rosnących nawet w trudno dostępnych zakamarkach Twojej posesji. W naszym sklepie znajdziesz tradycyjne konewki i węże ogrodowe zwykłe i z wózkami oraz elementy niezbędne do stworzenia własnej instalacji nawadniającej lub zraszającej

 

 Dom i ogród to miejsca, które mogą stać się Twoją dumą i bezpieczną przystanią. W naszym sklepie znajdziesz sprzęt, który pomoże Ci osiągnąć ten cel i uzyskać oczekiwane rezultaty. Pięknie i bezpiecznie urządzone otoczenie to nie tylko powód do dumy, ale także możliwość lepszego odpoczynku od codziennych trudów. Pomagamy w doborze najlepszych narzędzi. W razie wątpliwości nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Szlog.pl – dom i ogród – sklep internetowy to miejsce, w którym stawiamy na narzędzia domowe i ogrodnicze od sprawdzonych i znanych producentów. Wybieramy marki, których sami używamy na co dzień i które spełniają wysokie wymagania naszych klientów. Sprawdź ofertę naszego sklepu dla domu i ogrodu i wybierz narzędzia i akcesoria, których potrzebujesz!