• Kategorie
  • Szukaj
  • Parasole kominowe i daszki wentylacyjne na dach - różne rodzaje

Zewnętrzne elementy systemów kominowych i wentylacyjnych są narażone na szereg zagrożeń, związanych m.in. z powstawaniem kwaśnego kondensatu w procesie spalania. Jak się przed tym chronić? Podstawą jest zabezpieczenie układu przed kontaktem z niekorzystnymi czynnikami. W tym celu można zastosować tzw. parasole do wentylacji, czyli daszki kwasoodporne. Ich głównym zadaniem jest ochrona układu przed negatywnym działaniem kwasów. To jednak nie wszystko – z uwagi na stosowane materiały daszki wentylacyjne mają także właściwości żaroodporne, a ponadto zabezpieczają zewnętrzne części instalacji przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Daszki wentylacyjne – ochrona przed kwaśnym kondensatem

Podczas pracy kotła olejowego lub gazowego, który działa w podciśnieniu, może wytwarzać się kwaśny kondensat o działaniu korozyjnym. Zjawisko to jest widoczne głównie przy rozruchu, jednak pojawia się także przy cyklicznej pracy kotła. Jego głównym efektem jest rozwój rdzy na elementach instalacji, co może powodować różne problemy z działaniem całego układu. Aby zniwelować działanie kondensatu, należy zastosować daszek, który pozwala na odprowadzanie pary wodnej przez miskę skroplinową.

Parasole do wentylacji jako zabezpieczenie przed pogodą

Oprócz ochrony przed korozyjnym działaniem kondensatu parasole do wentylacji stanowią również zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Dzięki ich wykorzystaniu śnieg czy deszcz nie będą przedostawać się do pieca lub rury, co pozwoli uniknąć problemów z wydajnością pracy urządzeń grzewczych i systemów wentylacji. Produkty z tej kategorii są wykonywane z chromoniklowanej blachy stalowej, która odznacza się wysoką odpornością na korozję i różne czynniki zewnętrzne – materiał ten zapewnia skuteczną ochronę nie tylko przed kwaśnym kondensatem, lecz także warunkami atmosferycznymi.

Daszki wentylacyjne i inne rozwiązania z oferty Szlog

 

Korzystając z naszej oferty, możesz wyposażyć się w różne przydatne rozwiązania do układów ogrzewania i wentylacji w jednym miejscu. Zapraszamy do sprawdzenia innych elementówsystemu kominowego, takich jakrury, kolana, nasady czy odskraplacze. Wszystkie z nich powstają z wykorzystaniem solidnych, trwałych materiałów o odpowiednio dostosowanych właściwościach, które przekładają się na wydajną i bezpieczną pracę.